Mirage mk

ParkingInternet accessWi-Fi ZoneAirconditioned


  • Telephone 2: +389 70 370729
  • Fax: +389 2 2520183
  • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1577273067_64.png?t=true&w=300&h=300


Photo & Video Galery

Мираж МК е формиран во 2008 година, со основна дејност за продажба на опрема за дигитално печатење, медиуми, мастила и услуги. Во овие 10 години, компанијата на македонскиот пазар се докажа како доверлив и сигурен добавувач. Нашите партнери имаат доверба во нас како дистрибутер, бидејќи постојано работиме за нивниот успех.
Тимот на Мираж МК е срцето на компанијата.

Експертизата, знаењето и вештините се она на што Мираж МК се потпира, а кај нашите клиенти влева сигурност и доверба. Секогаш сме подготвени за разговор за нивните потреби и барања, да ја инсталираме и сервисираме опремата што ја нудиме, а со тоа да го исполниме ветувањето дадено кон нив. Затоа ја формулиравме нашата мисија на следниов начин:

"Да ги поврземе уникатните компетенции на нашиот високостручен тим со потребите на пазарот за дигитално печатење, со цел да ги понудиме најдобрите решенија за нашите клиенти, кои ќе им помагаат да ги воведат и имплементираат најновите технологии и материјали за дигитално печатење".

Портфолиото на Мираж МК е единствено на пазарот. Застапени се брендовите и опремата со кои се заокружува целиот процес на дигитално печатење. Во Македонија ги донесовме светски познатите и реномирани компании, како што се – Roland, D.Gen, Summa, EFI, Transmatic, Rollsroller, Formech, Impulsa, Forsthoff, PONGS, Polycasa, Intercoat, 3M, Simona, Sioen, Sensient, Caldera, Wasatch и многу други.
more
Map

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel