Mikprom


  • Address : Tashko Karadzha 11-a
  • Place: Skopje
  • Distance: ≈7853 км

  • Telephone 2: +389 70 265522
  • Fax: +389 2 2401323
  • Working Hours: Mon - Fri from 07:30 to 15:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1620721687_21.png?t=true&w=300&h=300


Photo & Video Galery

Ударна дупчалка
27 ГОДИНИ КВАЛИТЕТ!

Основна дејност на компанијата е трговија на големо и мало со алати за машинска обработка, рачен и електричен алат, алат за сечење, алат за обработка на камен и дрво.

Компанијата има целосна понуда на квалитетни и професионални производи за потрошувачите, како и решенија во технолошкиот процес.

МИКПРОМ ДООЕЛ Скопје е 27 години на пазарот, со висок квалитет, според светските технологии, иновации и стандарди.

Програма:

•Брусен алат
•Резен алат
•Стезен алат
•Мерен алат
•Рачен алат
•Електричен алат
•Жица за ерозимат
•Алат за сечење
•Жичан алат

Брендови

МИКПРОМ ДООЕЛ Скопје е претставник на повеќе реномирани производители како: WEILER ABRASIVES за брусеви и брусни материјали, дијамантски чепови и дискови, ISCAR, WIDIA, CANELA, SUMITOMO, KENNAMETAL, ACHTECK, NINE9, VARGUS за резен изменлив алат, PRECITOOL, FORMAT, VERTEX, STOCK, RUKO, ZPS, VOLKEL, WERNER WILKE, KEMMLER, … за резен алат и опрема за машини, MITUTOYO, INSIZE, PRETEC, OWT за мерни инструменти, JJ TOOLS за глодала од тврд метал, JULIA, WESPA за ленти за сечење метал и дрво, MAKITA електричен алат, UNIOR, WERA, WIHA, UNIOR, за рачен алат, како и голем број други производители на најразличен асортиман.

Услуги

•Квалитетни и професионални производи за потрошувачите.
•Решенија во технолошкиот процес.
•Достава низ цела територија на Република Македонија во рок од неколку дена или испорака по брза пошта/карго истиот ден на нарачката.

more
11%save
Retail Price - VAT Included:4.390 MKD3.900 MKD

Ударна дупчалка

10%save
Retail Price - VAT Included:7.999 MKD7.190 MKD

Електрична аголна брусилка

9%save
Retail Price - VAT Included:10.990 MKD9.990 MKD

Акумулаторски ударен одвртувач

Retail Price - VAT Included:1.990 MKD

Vernier caliper 0-150/0,05 mm

Retail Price - VAT Included:4.170 MKD

Digital caliper 0-200/0,01mm

Retail Price - VAT Included:1.990 MKD

Digital caliper 0-150/0,01mm

Retail Price - VAT Included:1.290 MKD

Vernier caliper 0-150/0,05mm

Retail Price - VAT Included:3.899 MKD

Електрична аголна брусилка

Retail Price - VAT Included:1.400 MKD

Електрична ударна дупчалка

Retail Price - VAT Included:2.700 MKD

Ударна дупчалка


See our products at
Map

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel