Metalterm

Parking6 days a weekAirconditionedDelivery

  • Address : Fjodor Dostoevski 72
  • Place: Skopje
  • Distance: ≈7420 км

  • Telephone 2: +389 2 2038353
  • Fax: +389 2 2048057
  • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 16:00
    Sat from 08:30 to 12:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1684494925_21.jpg?t=true&w=300&h=300


Photo & Video Galery

Предности на соларното греење:

Неисцрпна, бесплатна количина на енергија
Нема емисија на јаглерод диоксид во текот на работата
Заштедувате до 60% енергија за припрема на топла вода
Како работи соларното греење?

Во соларниот систем одредена течност струи меѓу колекторот и посредникот. Оваа течност се загрева во апсорберот на колекторот, а понатаму ја предава топлината на водата која е во бојлерот.

Колку топлина дава еден колектор?

Интензитетот на сончевото зрачење не е константен во текот на целата година. Иако во летните месеци до колекторот доаѓа сончево зрачење поголемо од 1000 W/m2, истото во целост не може да биде искористено. Поради загубите во колекторот, цевоводот, изменувачот итн, на водата која се загрева во бојлерот од колекторот и се предава одприлика 600 W/m2.

Со други зборови, еден колектор на водата во бојлерот би предал околу 1500 W. Ова важи за летен сончев ден.
more
5%save
Retail Price - VAT Included:36.330 MKD34.500 MKD

Nordstar CS-51V 3А18kBTU

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Фенкојлери HYDRO FC


See our products at
Map

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel