Меморијален центар на холокаустот на Евреите на Македонија

ПаркингКлиматизирано

  • Адреса: 11-ти Март 2
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7852 км
Дејности:

музеи


  • Работно време: Вто - Пет од 09:00 до 17:00
    Саб - Нед од 09:00 до 15:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1415002146_19.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Меморијален центар на холокаустот на Евреите од Македонија е мултимедијален центар кој ја раскажува историјата на Евреите во Македонија.

Меморијалниот центар е лоциран во таканареченото Еврејско маало, кое претставувало центар на сите збиднувања на Евреите се до нивното прогонување.
повеќе
Мапа

Со цел полесно справувањето на нашата земја со пандемијата предизвикана од коронавирусот, НЛБ Банка АД Скопје реализираше донација од 50 илјади евра, како ...
сите 111 | | | веќе видена

Во викенди нема да има погреби. Согласно најновата одлука на Владата од 06. 04. 2019 година со која од среда 08. 04. 2020 година забраната за движење во ...
сите 56 | | | веќе видена

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи