Manolevi

ParkingTransport publikWi-Fi ZonëAir-kondicionerPaqesë me kartela kreditoreVizita shtëpiake

  • Adresa: Radishanska 25-A/1 lok.123
  • Vendi: Shkup
  • Distanca: ≈7422 км
  • Lokacioni: Радишани-Мал ТЦ

  • Telefon 2: 02 2610610
  • Faksi: 02 2610610
  • Orari i punës: Ha - Pr nga 07:30 deri më 19:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1435144415_14.jpg?t=true&w=300&h=300


Foto nga vendndodhja
Носител на дејноста е д-р. Елена Манолева-Николовска, специјалист педијатар, Магистар по Педијатрија од областа на правилниот раст, развој и исхранетост во раната детска популација, наследник на педијатриската дејност и втемелувач на дијагностичките новитети во педијатријата.

Ординацијата по педијатрија која работи од основањето на Манолеви е фокусирана и посветена во правилнот раст и развоја на децата, посебно на новороденчињата, превентива на болестите кај новороденчиња и нивно рано откривање. Пратењето на новите дијагностички и терапевтски новитети, како и нивна примена ја издвојуваат на посебно место Педијатријата во Манолеви. Грижата за преку 900 матични деца на возраст до 14 години го потврдува фактот за посветеност кон детската популација.

Во продолжение се наведени побитните дејности: прегледи и водење на новороденчиња со вакцинации.
• Превентивни прегледи и третман на деца со зголемен ризик за рахитис.
• Превентивни прегледи кај деца со зголемен ризик за обезитас и дијабетес.
• Консултации за правилна исхрана кај деца во пред школска и школска возраст.
• Превентивни прегледи за деформитети кај деца во пред школска и школска возраст.
• Дијагностика и третман на деца со хроничен опструктивен бронхитис.
• Дијагностика и третман на деца со хронични горно респираторни инфекции(ангина, ларингитис, ринитис).
• Инхалации
më shumë
Retail Price - VAT Included:Ask for price

Breasts Ultrasound

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Abdominal Ultrasound

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Ultrasound thyroid gland

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Doppler of the carotid arteries

Retail Price - VAT Included:Ask for price

General medicine

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Home visit

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Internal Medicine

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Pediatrics

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Doppler - kidneys

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Doppler - arteries feet

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Veins Doppler


Shikoni prodhimet tona në
Foto nga vendndodhja
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj