Manolevi

ParkingPublic transportWi-Fi ZoneAirconditionedCards acceptedHome visits

  • Address : Radishanska 25-A/1 lok.123
  • Place: Skopje
  • Distance: ≈10679 км
  • Location: Радишани-Мал ТЦ

  • Telephone 2: +389 2 2610610
  • Fax: +389 2 2610610
  • Working Hours: Mon - Fri from 07:30 to 19:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1435144415_14.jpg?t=true&w=300&h=300


Photo of Location
Носител на дејноста е д-р. Елена Манолева-Николовска, специјалист педијатар, Магистар по Педијатрија од областа на правилниот раст, развој и исхранетост во раната детска популација, наследник на педијатриската дејност и втемелувач на дијагностичките новитети во педијатријата.

Ординацијата по педијатрија која работи од основањето на Манолеви е фокусирана и посветена во правилнот раст и развоја на децата, посебно на новороденчињата, превентива на болестите кај новороденчиња и нивно рано откривање. Пратењето на новите дијагностички и терапевтски новитети, како и нивна примена ја издвојуваат на посебно место Педијатријата во Манолеви. Грижата за преку 900 матични деца на возраст до 14 години го потврдува фактот за посветеност кон детската популација.

Во продолжение се наведени побитните дејности: прегледи и водење на новороденчиња со вакцинации.
• Превентивни прегледи и третман на деца со зголемен ризик за рахитис.
• Превентивни прегледи кај деца со зголемен ризик за обезитас и дијабетес.
• Консултации за правилна исхрана кај деца во пред школска и школска возраст.
• Превентивни прегледи за деформитети кај деца во пред школска и школска возраст.
• Дијагностика и третман на деца со хроничен опструктивен бронхитис.
• Дијагностика и третман на деца со хронични горно респираторни инфекции(ангина, ларингитис, ринитис).
• Инхалации
more
Retail Price - VAT Included:Ask for price

Breasts Ultrasound

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Abdominal Ultrasound

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Ultrasound thyroid gland

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Doppler of the carotid arteries

Retail Price - VAT Included:Ask for price

General medicine

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Home visit

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Internal Medicine

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Pediatrics

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Doppler - kidneys

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Doppler - arteries feet

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Veins Doppler


See our products at
Photo of Location
Map

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel