Максимилијан


  • Адреса: бул.8-ми Септември (Октомвриска револуција) 14
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7849 км

  • Телефон 2: 070 344794
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1620216289_08.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

На нашите ученици им овозможуваме професори кои се едуцирани според меѓународни стандарди и кои подлежат на континуиран тренинг, како и можност за продолжување на образованието на некој од најелитните Универзитети во светот.

ПРЕДУЧИЛИШНА ПРОГРАМА

Низ нашата прогресивна предучилишна програма кај вашето дете на возраст од 4 до 5.5 години, ќе се развијат неговите когнитивни, социјално-емоционални и физички карактеристики.

ОСНОВНО ОБРАЗОВАНИЕ

Следејќи ги најновите трендови во образованието Максимилијан имплементира највисоки стандарди во меѓународната програма за основно образование.

ГИМНАЗИСКО ОБРАЗОВАНИЕ

Програмите се внимателно дизајнирани и прогресивни, овозможувајќи им на учениците од 14 до 19 годишна возраст, јасно трасирана патека до успех на академско и професионално ниво.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи