M konsalting


  • Adresa: bul.ASNOM 74 lok.1
  • Vendi: Shkup

  • Orari i punës: Ha - Pr nga 08:00 deri më 15:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1620217407_49.png?t=true&w=300&h=300


ДОВЕРБА, КВАЛИТЕТ, АЖУРНОСТ.

Сметководство

Сметководствени услуги за старт ап бизниси, мали и средни компании од областа на производствените, трговските и услужните дејности.

Документи

Подготовка на фактури и налози за плаќање, регистрација на ДДВ, статистички обрасци, извештаи до БНБ, подготовка на потребните документи при аплицирање за кредит.

Материјално сметководство

Водење залиха на готови производи, репроматеријали, суровини, производство во тек, инвестиции во тек и други евиденции согласно претходно договореното.

Консултантски услуги

Секое претпријатие кое работи на големо треба да внимава и да ги исполнува следните услови

Финансиско сметководство

Книговодствена евиденција на деловните трансакции: набавки, продажби, амортизација, плати, капитал, обврски, финансиски вложувања, временски разграничувања, залихи и ДДВ;
më shumë

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj