LTW Cambridge


 • Address : 16-ta Makedonska Brigada 2/2
 • Place: Skopje
 • Distance: ≈7426 км


  /sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png


  Suggested results for your search terms:

  ParkingWi-Fi ZoneAirconditioned

  Centre for Foreign Languages (Centar za stranski jazici)


  • Address : Orce Nikolov 155-А
  • Place: Skopje
  • Distance: ≈7423 км
  • Working Hours: Mon - Fri from 08:30 to 16:30

  The Centrе for Foreign Languages was established in 1954 and since then has been continuously organizing foreign language classes for learners of different ages and needs.

  //1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/07c7d0be0af887dd2f5e5e27f42b07f9.jpg?t=true&w=300&h=300
  Wi-Fi ZoneAirconditioned

  Wissen Schule


  • Address : Ljudevit Gaj 6/9
  • Place: Skopje
  • Distance: ≈7424 км
  • Working Hours: Mon - Fri from 10:00 to 20:00

  Vissen Schule is a foreign language school that offers courses in German, English, Turkish, French, Italian and Spanish for all ages and translations, group and individual classes, as well as supplementary school curriculum as well as a creative collective.

  //1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1458048639_79.jpg?t=true&w=300&h=300

  Maximilian


  • Address : bul.8-mi Septemvri (Oktomvriska revolucija) 14
  • Place: Skopje
  • Distance: ≈7422 км
  • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 16:00

  На нашите ученици им овозможуваме професори кои се едуцирани според меѓународни стандарди и кои подлежат на континуиран тренинг, како и можност за продолжување на образованието на некој од најелитните Универзитети во светот.

  //1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1620216289_08.png?t=true&w=300&h=300
  ParkingAirconditionedCards acceptedDisabled accessChildren welcome

  Franch Kindergarten-French International School- Francuska gradinka - Francusko Internacionalno Uciliste


  • Address : Nikola Parapunov 19
  • Place: Skopje
  • Distance: ≈7421 км
  • Working Hours: Mon - Fri from 07:30 to 18:00

  The French kindergarten is the original model of education for early childhood development.

  //1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1408690601_21.jpg?t=true&w=300&h=300
  Map

  Две третини од реколтата тутун се веќе откупени. Според Сојузот на земјоделски здруженија, откупните претпријатија имаат преземено над 15.000 тони, а ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Пазарот на криптовалути претрпе остар пад на вредноста во последните неколку дена, но денеска како да настапи стабилизација на вредноста. Пазарната ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Во ноември 2021 година се издадени 406 одобренија за градење, што е за 95,2 проценти повеќе во однос на истиот месец од претходната година, објави Државниот ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Време зa читање: 3 минути Пензискиот систем во Република Македонија е составен од пензиско и инвалидско осигурување врз основа на генерациска солидарност и ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Login on Golden Page

  UsernamePassword  New user ? | Forgot your password? | Cancel