Logos Plus

ParkingWi-Fi ZonëAir-kondicionerFëmijët janë të mirëseardhur

  • Adresa: Aminta III (Lleninova) 75
  • Vendi: Shkup
  • Distanca: ≈7424 км
  • Lokacioni: Vednash do Holandska Ambasada

  • Telefon 2: 02 3225502
  • Faksi: 02 3225502
  • Orari i punës: Ha - Pr nga 10:00 deri më 22:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/26a06352082f234dd1e554ba9e161f41.jpg?t=true&w=300&h=300


Foto nga vendndodhja
ЛОГОС ПЛУС е училиште за странски јазици и компјутери, како и институција која е посветена на промовирање на странските јазици и на Офис автоматизација. ЛОГОС ПЛУС е исто така институција посветена и на квалитетно извршување на преводи и секаков вид на текст од англиски, германски, италијански на македонски и обратно.

Јазични Курсеви:
• АНГЛИСКИ ЈАЗИК (А1, А2,Б1, Б2, Ц1, Ц2; ФЦЕ, ЦПЕ, ТОЕФЛ, ИЕЛТС, ПЕТ...)
• КУРСЕВИ ЗА ДЕЦА ОД 5 ДО 7 ГОДИНИ
• КУРСЕВИ ЗА УЧЕНИЦИ – СЕНИОРИ
• КУРСЕВИ ЗА СРЕДНОШКОЛЦИ
• РЕДОВНИ И ИНТЕНЗИВНИ КУРСЕВИ ЗА ВОЗРАСНИ
• СПЕЦИЈАЛИЗИРАНИ КУРСЕВИ ЗА ВОЗРАСНИ
• ГЕРМАНСКИ ЈАЗИК
• ФРАНЦУСКИ ЈАЗИК
• ШПАНСКИ ЈАЗИК
• ИТАЛИЈАНСКИ ЈАЗИК
• АЛБАНСКИ ЈАЗИК
• ГРЧКИ ЈАЗИК
• РУСКИ ЈАЗИК
• МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК ЗА СТРАНЦИ

Други услуги:
• CAMBRIDGE ENGLISH PREPARATION CENTRE
• ЕЦДЛ - СЕРТИФИКАТ ЗА КОМЈУТЕРСКИ ВЕШТИНИ ЗА ЦЕЛ ЖИВОТ(ПОДГОТОВКА И ПОЛАГАЊЕ НА ИСПИТОТ)
• ИНДИВИДУАЛНИ ЧАСОВИ ЗА ДЕЦА И ВОЗРАСНИ ЗА СТРАНСКИТЕ ЈАЗИЦИ И КОМПЈУТЕРСКИТЕ КУРСЕВИ
• ПОТВРДИ ЗА ПОЗНАВАЊЕ НА ЈАЗИКОТ
• ПРЕВОДИ (ОД ОВЛАСТЕНИ СУДСКИ ПРЕВЕДУВАЧИ ЗА ЈАЗИЦИ, ПИСМЕН, СИМУЛТАН, КОНСЕКУТИВЕН)
• КОМПЈУТЕРСКИ КУРСЕВИ ЗА ДЕЦА
• КОМПЈУТЕРСКИ КУРСЕВИ ЗА ВОЗРАСНИ
• ПОТВРДИ ЗА КОМПЈУТЕРСКИ КУРСЕВИ

Сите наши јазични курсеви се осмислени на тој начин што ги задоволуваат потребите на нашите ученици, без разлика дали им е потребно познавање на странски јазик за работа, патување, за полагање на сертификати за познавање на странски јазик или едноставно за здоволство.
Сите наши компјутерски курсеви се наменети за успешно канцелариско работење со компјутерите и основните компјутерски програми.
ЛОГОС ПЛУС врши и квалитетни преводи од секаков вид и област, односно стручни преводи, по потреба заверени од нашите вработени судски преведувачи.

ЛОГОС ПЛУС, училиштето за странски јазици и компјутери е основано во април, 2006 година. Нашата цел е преку создавање на нова претстава да воспоставиме професионален, но истовремено пријателски однос со нашите клиенти, кои се во центарот на сите наши активности и да ги задоволиме нивните потреби. Училишта во Скопје (071211876), Битола (070691-373) и Ресен (071/211876).

ЛОГОС ПЛУС - КЛУЧ ЗА ВАШАТА УСПЕШНА ИДНИНА!
më shumë
50%save
Retail Price - VAT Included:8.000 MKD4.000 MKD

Initial intensive course in German ...

50%save
Retail Price - VAT Included:8.000 MKD4.000 MKD

Preparatory English classes for TOE ...


Shikoni prodhimet tona në
Foto nga vendndodhja
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj