Лице в лице


 • Адреса: Орце Николов 93/5
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7851 км


  //1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1551791013_23.jpg?t=true&w=300&h=300


  Лице в лице Македонија настана кога група граѓани што дејствуваа заеднички преку иницијативите на „Паблик“ реши да се впушти во нов предизвик. Трагавме по нови начини за доближување на културата и на уметноста до пошироката популација. Уличен магазин ни изгледаше како добра можност. Од една страна ќе се подигнуваат критериумите на публиката, а од друга се шири благородна мисија – економско и социјално засилување на маргинализираните групи.Така, станавме дел од Регионалната платформа за активизам.

  Коалицијата што е одговорна за спроведувањето на оваа платформа во регионов беше составена од: Јустат центар, Хартефакт фонд, Докукино, Лицеулице и Смарт колектив (Белград, Србија), „Паблик“ (до крајот на 2014 позната како Центар за медиумски активности Скопје, Македонија), Иницијатива за човекови права (Сараево, Босна и Херцеговина), Културисти (Приштина, Косово).

  Од 2013 година, „Лице в лице“ е самостоен независен медиум, кој го издава „Паблик“ и кој е дел од пошироката Платформа за активизам која ја спроведува организацијата во Македонија.

  „Лице в лице“ излегува еднаш на два месеци, на 64 страници во боја.

  Списанието е член и на Меѓународната мрежа на уличен печат (ИНСП) со седиште во Глазгов.
  повеќе
  4%заштеда
  Цена со ДДВ:950 ден.910 ден.

  Едиција: родителство

  Цена со ДДВ:30 ден.

  Букмарк Раскажи ми приказна

  Цена со ДДВ:30 ден.

  Букмарк Night shift

  Цена со ДДВ:40 ден.

  Молив


  Видете ги нашите производи на
  Мапа

  Логирај се на Златна Книга

  Корисничко имеЛозинка  Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи