Леда Вин

Работиме 6 дена во неделатаWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Енгелсова 6
  • Место: Виница
  • Оддалеченст: ≈7504 км

  • Телефон 2: 078 526119
  • Работно време: Пон - Саб од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1497516207_88.png?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Леда Вин е компанија која се занимава со производство и продажба на следните производи:

• Тоалетна хартија
• Салвети
• Бришачи
• Алуминиумска и ПВЦ фолија
• Диспанзери

Компанијата е основана во 1991 година во Виница, организирана како јавно трговско друштво (ЈТД), и со првична дејност трговија на мало со прехрамбени производи. Почетокот на своето работење компанијата го започнува со еден маркет, а во подоцнежното работење отвара уште 3 маркети, сите на територијата на Виница и го променува своето име во 1997година во Леда - АС.

Компанијата е основана од Владо и Лена Ефремови кои и денес се управители на фамилијарниот бизнис. Со промената на името, управителите на фирмата донесуваат одлука за проширување на бизнисот и негова трансформација од трговија на мало со прехрамбени производи во производствена компанија. Производството го започнуваат со тоалетна хартија и салвети. Во 2000 година го прошируваат и со производство на алуминиумска фолија, PVC фолија и хартија за печење, а како еден од поновите производи се V бришачите за диспанзери.

Компанијата до ден денес функционира и успешно работи во оваа дејност. Го промени своето име во Леда-ВИН. Производите се продаваат на територијата на цела Р. Македонија, а производствениот погон се наоѓа во Виница.

Квалитет и економичност на едно место!
повеќе
Цена со ДДВ:65 ден.

Бришач двослоен 500гр.

Цена со ДДВ:80 ден.

Тоалетна хартија ​

Цена со ДДВ:400 ден.

Диспанзер за пена 500мл


Видете ги нашите производи на
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи