Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Скопје
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Кројачи
 • Модни креатори
 • Хемиско чистење - сервиси
 • Бутици
 • Бутици за венчаници
 • Бутици - Женски
 • Модни Куќи
 • Модни Агенти И Агенции
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Кројачи во Скопје


Жана


 • Адреса: Народен Фронт 5
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈10684 км
 • Работно време: Пон - Пет од 11:00 до 18:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Жежова


 • Адреса: Коле Неделковски 23-а
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈10683 км
 • Работно време: Пон - Пет од 07:00 до 18:00 • Саб од 07:00 до 14:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Зеко


 • Адреса: бул.Партизански Одреди 37 лок.15
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈10683 км
 • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 20:00 • Саб од 08:00 до 18:00

Дејности:

кројачи

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Зили


 • Адреса: Даме Груев 7
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈10684 км
 • Работно време: Пон - Пет од 09:30 до 18:00 • Саб од 09:00 до 14:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Идеал


 • Адреса: ул.379, Стара чаршија 1
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈10684 км
 • Работно време: Пон - Саб од 09:00 до 19:00

Дејности:

кројачи

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Јагода-Бренд


 • Адреса: бул.Јане Сандански 45
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈10687 км
 • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 17:00 • Саб од 09:00 до 14:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Јасмина


 • Адреса: бул.Јане Сандански 84 лок.3
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈10687 км
 • Работно време: Пон - Пет од 10:00 до 19:00 • Саб од 10:00 до 16:00

Дејности:

кројачи

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Кај Валентина


 • Адреса: ТЦ Лисиче лок.9
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈10688 км

Дејности:

кројачи

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Класик


 • Адреса: Кеј 13-ти Ноември, ГТЦ сутерен
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈10684 км
 • Работно време: Пон - Пет од 10:00 до 20:00

Дејности:

кројачи

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Креатив Дизајн


 • Адреса: Св.Кирил и Методиј (М.Х.Јасмин) 18 лок.2
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈10685 км
 • Работно време: Пон - Пет од 10:00 до 19:00

Дејности:

кројачи

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Кројач Цобе


 • Адреса: Московска 5 лок.2
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈10682 км
 • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 19:00 • Саб од 08:00 до 15:00

Дејности:

кројачи

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Ланос-текс


 • Адреса: бул.Партизански Одреди 123
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈10681 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Леникс


 • Адреса: бул.Кочо Рацин 14
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈10685 км
 • Работно време: Пон - Пет од 10:00 до 18:00

Дејности:

кројачи

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Ленче Мила


 • Адреса: Иван Козаров 24 лок.18
 • Место: Скопје

Дејности:

кројачи

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Лидија


 • Адреса: Финска б.б.лок.32
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈10687 км

Дејности:

кројачи

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Мар-Дам


 • Адреса: бул.Јане Сандански, ТЦ Бисер 82 лок.89
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈10687 км
 • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 20:00 • Саб од 09:00 до 16:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Ма-Вевеа


 • Адреса: Гаврил Константиновиќ 4/6
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈10688 км

Дејности:

кројачи, чанти

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Мелани


 • Адреса: Никола Парапунов 3-а/35-6
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈10681 км

Дејности:

кројачи

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Мила


 • Адреса: бул.Партизански Одреди 30 лок.2
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈10683 км

Дејности:

кројачи

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Мода-С


 • Адреса: бул.Партизански Одреди 153-б-2 лок.93
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈10680 км

Дејности:

кројачи

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Мапа

Европскaта централна банка (ЕЦБ) на последниот априлски состанок одлучи да ги задржи клучните каматни стапки на исто ниво од септември минатата година. Во ...
сите 66 | | | веќе видена

На инијацитива на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот, a во рамките на Меморандумот за соработка потпишан од страна на АППТ и „ASR“- Алијанса на ...
сите 17 | | | веќе видена

Арбериа-Десигн,компанијата на Хасим Хамзаи која е во бизнисот со учебници, печатење книги, канцелариски материјал, печатарски услуги, светлечки реклами и ...
сите 13 | | | веќе видена

Два и пол милиони евра е сумата која словенечкото друштво НЛБ Склади ја плати за македонската „Генерали инвестментс“ со седиште во Скопје. НЛБ Склади е во ...
сите 22 | | | веќе видена
 

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи