Компанија Велкоски

ПаркингРаботиме 6 дена во неделатаWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: Борис Трајковски 212 (Првомајска)
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7430 км
  • Локација: карши првиот влез на Охис, после стаклара

  • Телефон 2: 02 2457255
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00
    Саб од 08:00 до 14:00Слика од локација

Фото и видео галерија

Компанија Велкоски се занимава со продажба на материјали за завршни работи во градежништвото и нудење на дополнителни услуги, директно кај крајните корисници (градежни компании како и овластени сервиси на дилерската мрежа од автомобилската гранка).

Во рамките на нашето портфолио на производи и услуги нудиме широк спектар на најсовремени материјали за завршно уредување на Вашиот дом или деловен простор, како и услуги и практични совети од страна на Нашиот стручен тим кој ќе ви помогне во идејното осмислување и практичната реализација на идејата за реновирање и преадаптација на Вашиот станбен и деловен простор.

КОМПАНИЈА ВЕЛКОСКИ ДОО е основана во 1991 година и е успешно присутна повеќе од 20 години како една од водечките компании во прометот на големо во сегментот на материјали за завршни работи во градежништвото како и во сегментот на репаратурните производи од автомобилската индустрија од 2002 година наваму. Целта на нашата деловна стратегија е да постигнуваме раст и развој, со континуирано зголемување на нашето пазарно учество во градежниот бизнис и репаратурниот сегмент од автомобилската индустрија. Компанија Велкоски располага со 500m2 канцелариски и 900m2 магацински простор. Од страна на логистика и транспорт располагаме со 5 доставни возила (2 специјализирани за авторепаратурен сегмент и 5 за градежен сегмент) и 3 камиони (за градежен сегмент).

Нашата компанија е официјален импортер на производите од репаратурната палета на Akzo Nobel (брендовите Sikkens & Dyna) како и на останатите пратечки брендови од репаратурниот сегмент на автомобилската индустрија: Car System, 3M, De Vilbiss, Vibac, Magnacca, Usiitalia и др.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинка


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи