Komfort Dental

ParkingInternet accessWi-Fi ZoneAirconditionedCards acceptedChildren welcomeInsurance cards accepted

  • Address : Dimo Hadzi Dimov 38 lok.1
  • Place: Skopje
  • Distance: ≈7853 км
Categories:

dentists


  • Telephone 2: +389 70 359933
  • Working Hours: Mon - Fri from 10:30 to 18:30

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1516190965_72.jpg?t=true&w=300&h=300


Photo of Location
Комфорт дентал е современа и модерна стоматолошка ординација по општа стоматологија посветена на обезбедување на квалитетна услуга и постигнување на функционалност и врвна естетика преку користење на современи тераписки методи и модерна технологија, како и постојано надградување на знаењата.

Ординацијата ги нуди следните услуги:
• естетски нано композитни пломби
• лекување на заби
• третман на пародонтопатија
• ЗООМ избелување на заби
• метал-керамички коронки и мостови
• целосно керамички високо естетски коронки и мостови EMPRESS и CAD CAM технологија
• тотални и парцијални протези
• скелетирани протези
• орално хируршки интервенции
• ортодонтска терапија

Во нашата ординација може да користите стоматолошки услуги кои паѓаат на товар на Фондот за здравствено осигурување на Македонија, односно работиме со СИНИ картони, во својство на матичен стоматолог.

Нашата ординација е сместена во модерен и комфорен простор надополнет со топол, пријатен и пријателски амбиент.
more
Photo of Location
Map

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel