Kombinati i Mermerit


  • Adresa: Lece Koteski 60-a
  • Vendi: Prilep
  • Distanca: ≈7900 км

  • Faksi: 048 418998
  • Orari i punës: Ha - Pr nga 07:00 deri më 15:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1573733016_57.jpg?t=true&w=300&h=300


Foto nga vendndodhja
Natyra na ka dhënë shumë thesare të fshehura. Paraardhësit tanë ishin në gjendje të zbulojnë një prej tyre, të cilën ne në shtatëdhjetë e një vitet e fundit, e përdorim me kujdes, duke e kthyer atë në vepër të përjetshme arti - secila me bukuri unike dhe pamja fisnike. Kombinati i mermerit SHA Prilep, themeluar në vitin 1946, është një udhëheqës global në nxjerrjen dhe përpunimin e mermerit të bardhë si bora. Sivec® është një markë tregtare e regjistruar e mermerit dolomit me granula -të imëta, që nxirret nga guroret e kompanisë sonë,në afërsi të qytetit të Prilepit.

Rrjeti komercial i zhvilluar me kujdes dhe afërsisë me portin e Selanikut, që përdoret si një qendër e madhe logjistike, na mundëson distribuim të Sivec® në të gjitha kontinentet.

Kompania operon në pesë gurore të mëdha, të cilat mbulojnë rreth 30% të sipërfaqes së koncesionit që kam një sipërfaqe prej 1.9 km2, me të cilën konsiderohet si miniera më e madhe për mermer të bardhë në të gjithë botën. Guroret ndodhen 10 km në verilindje të Prilepit.
Fabrikat e përpunimit në të cilat përpunohen lëndët e para nga miniera e Sievec® janë vendosur në qytetin e Prilepit. Sipërfaqja e përgjithshme e uzinës zë 65.000 m2, duke llogaritur depot e mëdha për ruajtjen e produkteve përfundimtare.
Tabela dhe pllaka, të rafinuara dhe të palëmuar në të gjitha dimensionet si dhe granula të përpunuara, me punim të pasur me porosi të produkteve në makineritë CNC, janë vetëm disa nga produktet që mund të prodhohen në fabrikë.

Mermer ynë Sivec® është zgjedhur për të dhënë një pamje të veçantë dhe ekskluzive të bardhë të projekteve shumë të mëdha dhe të njohur mirë - vepra arti të mahnitshme siç janë Xhamia madhështore e madhe e Sheikh Zaed në Abu Dabi, e cila sigurisht është një nga ndërtesat më të bukura fetare në botë, ku Sivec® është përdorur në fasadën e jashtme dhe katër minaret në një vlerë prej më shumë se 100.000 m2.

MISIONI - Sigurimi i vlerave të larta për investitorët dhe klientët tanë falë mermerit tonë unik,të bardhë borë, përmes punës së jashtëzakonshme, punëtorë të motivuar dhe të pajtueshmërisë me standarde të etikave më të larta, të sigurisë dhe ato mjedisore.

VIZIONI - Duke filluar një epokë të re të zhvillimit, rritjes dhe produktivitetit, në të cilën kompania do të bëhet një kompani referimi në industrinë e mermerit.

VLERAT - Përsosmëria në punën tonë; Integriteti në marrëdhëniet tona me të gjithë palët e interesuara; Përgjegjësia për ndikimin tonë në shoqëri dhe natyrë.
më shumë
Retail Price - VAT Included:Ask for price

Marble SIVEC


Shikoni prodhimet tona në
Foto nga vendndodhja
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj