Kleçovce-drejtoria

ParkingPunojmë 6 ditë në javë

  • Adresa: bul.Brigada e 3-të sulmuese Maqedonase 66
  • Vendi: Kumanovë
  • Distanca: ≈7862 км

  • Orari i punës: Ha - Sh nga 07:00 deri më 15:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1451384373_58.jpg?t=true&w=300&h=300


Foto dhe video galeri

Клечовце - производство на семиња
Kompania Kleçovce merret me prodhimin dhe tregtimin e të gjitha llojeve të farave.

Llojet e farave që ne ofrojmë:

GRURI

• SIMONIDA
Karakteristikat biologjike-prodhuese
Rezistencë ndaj temperaturave të ulëta
Lartësia e kërcellit - 90-95 cm
Koha e pjekjes - varietet i mesëm i hershëm
Rezistenca ndaj hirit: shumë e mirë
Rezistenca e shtrimit: e mirë

•HC 40 C
Karakteristikat biologjike-prodhuese
Rezistencë ndaj temperaturave të ulëta
Lartësia e kërcellit: 80-85cm
Koha e pjekjes: varietet i mesëm i hershëm
Rezistenca ndaj hirit: shumë e mirë
Toleranca e ndryshkut të verdhë: e shkëlqyer
Rezistenca e shtrimit: e mirë

• YLLËZA
Karakteristikat biologjike-prodhuese
Rezistencë ndaj temperaturave të ulëta
Lartësia e kërcellit: 75-83 cm
Koha e pjekjes: varietet i mesëm i hershëm
Rezistenca ndaj hirit: shumë e mirë
Rezistenca e shtrimit:

•FITORE
Karakteristikat biologjike-prodhuese
Rezistent ndaj temperaturave të ulëta
Lartësia e kërcellit 90-100cm
Koha e pjekjes: varietet i mesëm i vonë
Rezistenca ndaj hirit: shumë e mirë
Rezistenca e shtrimit: e mirë

• OROVÇANKA E PËRMIRËSUAR
Karakteristikat biologjiko-prodhuese
Rezistencë ndaj temperaturave të ulëta
Lartësia e kërcellit: 80-82 cm
Koha e pjekjes: varietet i hershëm dimri
Rezistenca e hirit: e mirë
Rezistenca e shtrimit: e mirë

• BALLKANIA
Karakteristikat biologjike-prodhuese
Rezistencë ndaj temperaturës së ulët
Lartësia e kërcellit: 80-85cm
Koha e pjekjes: varietet i mesëm i hershëm
Rezistenca e hirit: e mirë
Rezistenca e shtrimit: e mirë

ELBI
• BARUN
Karakteristikat biologjike-prodhuese
Rezistencë ndaj temperaturave të ulëta
Një varietet i ulët (rreth 80 cm), me kërcell të fortë dhe elastik
Koha e pjekjes: varietet i mesëm i hershëm
Rezistenca ndaj sëmundjeve: e shkëlqyer
Rezistenca e shtrimit: e shkëlqyer

• AMAZON
Karakteristikat biologjiko-prodhuese
Rezistencë ndaj temperaturave të ulëta
Koha e pjekjes: varietet i mesëm të hershëm
Rezistenca ndaj sëmundjeve: e shkëlqyer
Rezistenca e shtrimit: e shkëlqyer
më shumë
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj