Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Dibër
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Kisha ortodokse në Dibër

Preobrazhenie


 • Adresa: F.Kërçisht
 • Vendi: Dibër

Kategoritë:

kisha ortodokse

Rozhdestvo na BogorodicaKategoritë:

kisha ortodokse

Shën AhilKategoritë:

kisha ortodokse

Shën Arhangel


 • Adresa: F.Xhepçisht
 • Vendi: Dibër

Kategoritë:

kisha ortodokse

Shën ArhangelKategoritë:

kisha ortodokse

Shën AtanasijKategoritë:

kisha ortodokse

Shën AtanasijKategoritë:

kisha ortodokse

Shën BogorodicaKategoritë:

kisha ortodokse

Shën Bogorodica


 • Adresa: F.Zaum
 • Vendi: Dibër

Kategoritë:

kisha ortodokse

Shën Bogorodica


 • Adresa: F.Manastirec
 • Vendi: Dibër

Kategoritë:

kisha ortodokse

Shën Dimitrij


 • Adresa: F.Kërçisht
 • Vendi: Dibër

Kategoritë:

kisha ortodokse

Shën Dimitrij


 • Adresa: F.Kosovrasti poshtëm
 • Vendi: Dibër
 • Distanca: ≈7397 км

Kategoritë:

kisha ortodokse

Shën GjorgjiKategoritë:

kisha ortodokse

Shën GjorgjiKategoritë:

kisha ortodokse

Shën GjorgjiKategoritë:

kisha ortodokse

Shën IlijaKategoritë:

kisha ortodokse

Shën IlijaKategoritë:

kisha ortodokse

Shën Maria(Bogorodica)Kategoritë:

kisha ortodokse

Shën Nedella


 • Adresa: F.Kërçisht
 • Vendi: Dibër

Kategoritë:

kisha ortodokse

Shën Nikolla


 • Adresa: F.Kërçisht
 • Vendi: Dibër

Kategoritë:

kisha ortodokse

Mapa

На македонскиот пазар може да се најдат плински шишиња за домаќинството (плински боци), па дури и боци за технички гасови што се користат за оксигенско ...
сите 56 | | | веќе видена

Фановите на Епл треба да бидат задоволни што успешно го помогнаа повторниот мал раст, но сепак раст на залихата на готовина на компанијата која сега изнесува ...
сите 16 | | | веќе видена

Кире Солески од Комерцијална банка АД Скопје го освои второто место на хуманитарниот аматерски велеслалом во конкуренција на 84 натпреварувачи од компании од ...
| | веќе видена
 

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj