Кипо


 • Адреса: с.Балдовци б.б.
 • Место: Струмица
 • Оддалеченст: ≈7971 км

 • Телефон 2: 075 410750
 • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00Фото и видео галерија

- Сепарација на песок, чакал и земја
- Градежни алати и опрема
- Рециклирање на градежни материјали
- Опрема и машини за изнајмување
- Градежна механизацвија
- Услуги од нискоградба:
- Демолирање на објекти и расчистување
- Патишта и мостoви
- Заштита од лизгање на земјиште
- Изградба на природни камени ѕидови
- Бетон и армиран бетон
- Инфраструктури
- Камени тротоарски површини
- Површини за отстранување на отпад
- Реки и чистење на канали
- Нанесување на нови слоеви - подобрување на почвата
- Појачување на земјена површина


ДЕЛ ОД НАШАТА РЕФЕРЕНТНА ЛИСТА:
- Цареви Кули пат
- Ископ во Еленица
- Чистење на моноспитси канал
- Изработка на подлога за приватен објект во с.Василево
- Стара Печатница
- Изградба на трим патека Св.Илија
- Поставување на подлога за објектот ГТЦ Глобал
- Чистење на канал тркања и порој на ул.Крушевска
- Изработка на локални патишта


ОПРЕМА И МАШИНИ ЗА ИЗНАЈМУВАЊЕ

Машините и опремата постојано се обновуваат. Ние ги користиме овие модерни машини на еколошки-пријателски начин за брза и професионална изградба. Нашиот обемен возен парк за изнајмување ни овозможува да нудиме кориснички услуги на нашите клиенти.


Возен парк:
- КИПЕР IVECO ЕУРОТРАКЕР
- MAN МИКСЕР
- ASTRA ПУМПА 24 МЕТРИ
- КАМИОН КИПЕР ФАП 2226
- КАМИОН КИПЕР SAURER 330
- КОМБИНИРКА JCB 4D
- БУЛДОЗЕР CAT D4C
- ВАЉАК CASE VIBROMAX
- БАГЕР ТОЧКАШ O&K MH5
- БАГЕР ГУСЕНИЧАР САТ 330 CLN
- СПЕЦИАЛНИ БАГЕРИ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА КАНАЛИ SCHWING 15M LONG
 • МОБИЛНА СЕПАРАЦИЈА ЗА ПЕСОК
  - МИНИ БАГЕР CAT 303,5
 • повеќе
  Мапа

  Логирај се на Златна Книга

  Корисничко имеЛозинка  Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи