KB Publikum invest

ParkingTransport publikQasje në InternetWi-Fi ZonëAir-kondicioner

  • Adresa: bul.Kiril dhe Metodij (M.H.Jasmin) 50
  • Vendi: Shkup
  • Distanca: ≈7851 км
  • Lokacioni: спроти Рамстор

  • Faksi: 02 3204494
  • Orari i punës: Ha - Pr nga 08:00 deri më 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1479911615_4.jpg?t=true&w=300&h=300


Në bazë të Statutit dhe Prospektit, Fondi i të hollave mund të investohet në depozitat e bankave, instrument në tregun e parave dhe të letrave me vlerë detyruese të emetuesve më të mëdhenj. Rritja e vlerës së pronës në këtë fond është më e ngadalshme, por e vazhdueshme, ndërsa luhatje e vlerës praktikisht nuk ekziston. Qëllimi është investitorëve t’u mundësohen në afate të shkurtra, fondet të investohen me kontribut më konkurrues në krahasim me alternativat. Kthimi i fondeve të parave në përgjithësi është më i lartë se interesi për depozitat dhe konsumatorët më shumë e përdorin si mënyrë për plasim afatshkurtër të tepricës së parave (brenda natës). Në aspektin e shpenzimeve, në këtë fond nuk parashikohet komisione hyrëse/dalëse.

Në bazë të Statutit dhe Prospektit, Fondi i Devizave mund të investojë në depozitat e bankave, instrument në tregun e të hollave, si dhe letra me vlerë detyruese të korporatave dhe qeverisë. Fondi është destinuar për investitorët, të cilët duan t’i investojnë fondet (obligacione qeveritare dhe korporative në valutë të huaj). Në këtë fond, rritja e vlerës së pronës në përgjithësi është më e ngadalshme, por e vazhdueshme dhe luhatjet e vlerës së njësisë janë zakonisht shumë të ulëta. Në aspektin e shpenzimeve, te ky fond komisioni hyrjes është 1.5% për pagesat deri në 150.000,00 denarë dhe 1.0% për pagesat deri 300.000,00 denarë. Për pagesa mbi 300.000,00 denarë nuk parashikohet ndonjë komision hyrëse. Komisionet dalëse janë 0.75% dhe paguhet vetëm nëse tërhiqen fonde në një afat më të shkurtër se 6 muaj nga momenti i investimit.

KB Publikum – i ekuilibruar me strukturën dhe karakteristikën e tij përbën një bashkim të investimit në aksione dhe letra me vlerë(50/50). Fondi është menduar për investitorë, të cilët dëshirojnë të shfrytëzojnë mundësinë për realizim të një kthimi më të madh nëpërmjet pjesës së investimit të mjeteve në fond, nëpërmjet investimit në letra me vlerë me afat të gjatë. Objektivi kryesor i kompanisë në menaxhimin e këtij fondi është që vazhdimisht të përshtaten me kushtet e tregjeve të kapitalit përmes pjesëmarrjes së aksioneve dhe obligacioneve në strukturën e fondit. Në këtë mënyrë, kompania kërkon të sigurojë kontribut maksimal duke minimizuar rreziqet e natyrshme për të investuar në letra me vlerë. Në aspektin e shpenzimeve, në këtë fond komisioni hyrës luhatet në mes të 0.5 dhe 3.5% në varësi të pagesave. Komisioni dalës luhatet ndërmjet 0.5 dhe 1.5% dhe paguhet atëherë kur tërhiqen fondet në një periudhë më të shkurtër se 3 vjet nga momenti i investimit.
më shumë
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj