Kartel

ParkingInternet accessWi-Fi ZoneAirconditioned

  • Address : Ilindenska 298
  • Place: Gostivar
  • Distance: ≈7402 км

  • Telephone 2: +389 70 215035
  • Fax: +389 42 215035
  • Working Hours: Mon - Fri from 08:00 to 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1556019925_25.png?t=true&w=300&h=300


Photo & Video Galery

<b>КАРТЕЛ ДООЕЛ-Гостивар</b>,е комапнија која се вбројува во водечките организации со висок степен на легитимитет во сегментот на металската индустрија.

<b>КАРТЕЛ ДООЕЛ</b> поседува сопствена Производна хала опремена со најсовремена технологија од областа на металството, што и овозможува несметана изработка и монтажа на лесна и тешка браварија,изработка и монтажа на секаков вид челични конструкции за производни хали,спортски сали и објекти за други намени.

Што се однесува до лимарството, КАРТЕЛ ДООЕЛ поседува најсовремени автоматски линии за обработка на пластифициран и поцинкован лим со дебелина од 0.3 до 2 мм со ширина од 1250 мм во котур со тежина до тона.Со оваа опрема КАРТЕЛ ДООЕ е во можност да произведува и монтира трапезно профилирани лимови за покривачки и фасадерски работи за секаков вид на објекти,хоризонтални и вертикални олуци и сите нивни пропратни спојни елементи,како и да сече лимови во траки со различна ширина потребни за изработка на држачи за градежната столарија,за гипсени елементи и сите видови на PVC прозори.

Во своето 30 годишно постоење КАРТЕЛ ДООЕЛ со помош на современо обучен менаџмент и кадар со највисок степен на компететност и стручност,на просторот на нашава Република и пошироко надвор од овие простори ,има изведено многу разновидни објекти во сѐ спрема пропишаните ISO стандарди.Во понатамошниот текст ќе наведеме некои од изведените објекти:

1.САХЕМ-челична конструкција за производствена хала во Гостивар 1993 год
2.САРА-челична контрукција за производствена хала во Гостивар 1998 год
3.ГД ГРАНИТ Челична контрукција за деловен објект за Скопје 1999 год
4.ТУТИ ФРУТИ- челична конструкција за производствена хала во скопје 2001 год
5.КП ДОМ ИДРИЗОВО-челична контрукција за Хангар за хелихоптери во Скопје 2002 год
6.САН ГОЛД -челична за конструкција за производствена хала во Гостивар 2003 год
7.ТЕХНО ТРЕЈД-челична конструкција за производствена хала во Битола 2004 год
8.МИНИСТЕРСТВО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ -челична конструкција за училиште во село Броштица 2004 год
9.ГП ПЕПЕНБУРГ -челична контрукција за објект Модели во Скадар Република Албанија 2004 год
10.Гимназија Панче Попоски -челична контрукција и покривачки лимарски работи за фискултурна сала во Гостивар 2005 год
11.ЕУРО-МИРИ ПЛАСТ-челична конструкција и покривање со панел на производна хала во село Чајле Гостивар 2006 год
12.Село Балиндол -челична конструкција за основно училиште во Гостивар 2007 год
13.СПОРТСКА САЛА-челична конструкција и занатски работи во село Чегране-Гостивар 2007 год.
14.ГУДАЛАТ -челична контрукција и покривање со панел на производна хала во Гостивар 2007 год
15.ГЕТРО Гостивар-челична констукција на хала 2007 год.
16.ЕРПИ-челична конструкција и покривање со панел на производна хала во Тирана Република Албанија 2007 год
17.ШПК ЕРПИ-покривање со панел на производна хала во Тирана Република Албанија 2008 год.
18.ГРАФИКС -челична конструкција и покривачки и лимарски работи на производна хала во Градец Тетово 2008 год
19.ИМПЕКСЛ -челична контрукци,покривање и лимарија на катна гаража во Скопје 2010 год.
20.ГД Гранит -челична контрукција и покривање со панел на насрешница на граничен премин Блаце 2011 год
21.ГД ГРАНИТ АД СКОПЈЕ -челична кровна конструкција и покривање на кривичен суд Скопје 2011 год
22.ТУЛАНА Гостивар -челична конструкција и лимарски работи на производна хала во Гостивар 2012 год
23.Агенција за млади и спорт на Република Македонија-челична конструкција,покривање со панел ,лимарски и браварски работи на спортска сала за мали спортови во село Куклиш Струмица и во Крива Паланка 2012 год
24.АЛКОН ПРОЕКТ ДООЕЛ СКОПЈЕ-челична конструкција за спортска сала за мали спортови во Тетово 2013 год
25.Агенција за млади и спорт на РМ ,челична конструкција покривање со панел,лимарски и браварски работи на спортска сала за млади спортови во Ростуше Општина маврово и во Чаир Скопје 2013 год
26.Министерство за локална самоуправа-челична конструкци покривање и опшиванје со панел и лимарски работи на спортска сала за мало спортови во село Зајас Киќево 2013 год
27.ГД Гранит-челична конструкција за детцка Градинка Кочо Рацин во Скопје 2014 год
28.ЕНЕСУ ЈУСУФУ-челична конструкција-покривање со панел и лимарски работи на спортска сала за млади спортови во Гостивар 2015 год.
29.Општина Гостивар-челична конструкција на ограда на мост на река Вардар во Гостивар 2015 година
30.БЦ-ХЕМ-челична конструкција за производна хала во Скопје 2018 год
31.ГД ГРАНИТ АД СКОПЈЕ -челична конструкција,покривачки,фасадерски и лимарски работи за Работилница во Крива Паланка-2019 год
more
Map

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel