Јаца инженеринг

Работиме 6 дена во неделата

  • Адреса: Душко Поповиќ б.б.
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈10682 км
  • Локација: Бутел 1

  • Телефон 2: 02 3229111
  • Работно време: Пон - Саб од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/ec51ebd4a8698e6abafcd9c0f968b1ed.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Јаца инженеринг е компанија која се занимава со обработка и дообработка на стакло. Имаме голем избор на видови стакла и огледала, и истите ги обработуваме на повеќе начини.

Производи:
• Термопан стакло
• Стопсол стакло
• Пескарено хемиско стакло
• Парсол стакло
• Огледало
• Лакобел стакло
• Калено стакло
• Флот и екстра чисто стакло
• Декоративно и орнаментно стакло
• Армирано стакло

Услуги:
• Kомпјутерско сечење
• Кантполирање
• Фазетирање
• Ламинирање
• Бушење
• Виткање
• Пескарење
• Дизајнирање на стаклото
• Лепење на повеке начини
• Изработка на термопан итн.

Јаца инженеринг е основана и постои од 1992 година. Работниот и деловен објект се простира на повеќе од 1000м2, каде што се одвива целиот процес на работа и се наоѓа магацинскиот простор. Опремен со најсовремени машини за обработка на стакло од истакнати светски производители кои се лидери во својата дејност. Тимот на вработени е составен од прецизно одбран искусен, спремен и стручен кадар, кој се стреми со целиот свој потенцијал да ги достигне нормите на кавалитет и прецизност во работата.

Нашата мисија е да го доближиме полниот потенцијал на стаклото во архитектурата во Македонија и да ги задоволиме сите вкусови на потрошувачите, секако и на оние најприбирливите. Нашите начела се квалитет, сигурност, прецизност и дизајн од самиот почеток, па се до денес, што ни овозможува да опстоиме на пазарот повеке од 20 години, а примената и квалитетот на стаклото да го приближиме до светските стандарди.
повеќе

Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи