Итеа солушнс

ПаркингДостапен интернетWi-Fi Зона

  • Адреса: Димче Мирчев 20-1/8
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7852 км
  • Локација: спроти МВР

  • Факс: 02 3212168
  • Работно време: Пон - Пет од 10:00 до 18:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/257358094fea6d11c304c1053da81638.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Итеа Солушнс е ИТ компанија која непрекинато го следи забрзаниот развој на ИТ технологиите во светот со што се здобива со препознаена изведба за решенија и консултантски услуги во областа на:

- Развој на софтверски апликации
- Развој на веб апликации и сервиси
- Large Scale системи и податочна интероперабилност
- Data Mining
- Дистрибуирани апликации
- Индустриски и академски истражувања и развој
- Семантичка анализа и пребарување на документи од Македонскиот корпус
- Медиумски анализи – потполно автоматизирано следење, детекција (во реално време) на аудио и видео материјали кои се емитуваат на ТВ и радио медиумите, нивна анализа и генерирање извештаи
- Компјутерски мрежи – дизајн и инсталирање

Нашата мисија е да обезбедиме иновативни, рентабилни и високо квалитетни решенија прецизно изработени според потребите на нашите клиенти и да овозможиме забрзано достигнување на нивните бизнис цели со отворени можности за постојано надоградување и усовршување.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи