Италијански-Тодорова Цветанка

Wi-Fi ЗонаКлиматизирано

 • Адреса: Венијамин Мачуковски 34/1
 • Место: Скопје
 • Оддалеченст: ≈7853 км


  //1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1583404421_89.png?t=true&w=300&h=300


  Фото и видео галерија

  Италијански-Тодорова Цветанка
  Постојан судски преведувач од италијански јазик на македонски јазик и објатно ( Дипломиран преведувач по италијански јазик ) врши превод на секаков вид на документи и тоа:

  * Дипломи,
  * Договори,
  * Потврди,
  * Формулари,
  * Изводи,
  * Уверенија,
  * Обрасци,
  * Текстови од службени печати за заврка,
  * Протоколарни документи, решенија и изводи од ЦР,
  * Извештаии и сл.
  - Финансиски преводи
  * секаков вид на документација од областа на
  економијата ; банкарството и сметководството
  - Правни преводи
  * секаков вид на документација од областа на правото како:
  - нотарски акти; пресуди; оставинки; договори; записници; конечни судски решенија и одлуки итн
  - Научно технички преводи
  секаков вид на документација од областа на МЕДИЦИНАТА како
  * Научни трудови;
  * Материјали за конференција;
  * Рецепти; Изводи;
  * Целовкупна болничка документација и слично
  секаков вид на документација од областа на ГРАДЕЖНИШТВОТО како и Секаков вид на докментација од
  * Катастар,
  * Локални самоуправи,
  * Општински документи,
  * Проекти,
  * Имотни листови итн.
  повеќе
  Мапа

  Логирај се на Златна Книга

  Корисничко имеЛозинка  Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи