Интертас

ПаркингДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: ул.852 б.б.
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7428 км
  • Локација: Комплекс поранешна фабрика Газела

  • Телефон 2: 070 380805
  • Факс: 02 3066055
  • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 17:00Фото и видео галерија

ИНТЕРТАС е друштво кое се занимава со производство, продажба и сервисирање на сите видови ваги, индустриски ваги, колски ваги, платформски ваги, ваги за посебни намени, сточни ваги, ваги за градежни цели и професионални решенија за секое Ваше мерење.

Колските ваги ги произведуваме во сите димензии (6х3m, 7x3m, 14x3m, 16x3m, 18x3m) и се одобрени за јавно користење од страна на Бирото за метрологија. Сите наши ваги се со сертификат од Бирот за метрологија и воедно располагаат со софтвер за издавање кантарни белешки и евиденција на вкупните дневни мерења.

Изработуваме ваги и секаков вид мерни решенија по договор.

Можност за изработна на дозерки, ваги за во кланица, линиски ваги и секаков вид на замисла, како мерно решение, да ја доведеме во реалност.

Вршиме поправка и сервисирање на сите видови на ваги.

Располагаме со резервни делови и решенија за сите видови ваги.

Нашите ваги се со гарантен рок од различен временски период, кој зависи од видот и типот на вагата.

Вршиме верификација (баждарење) на сите видови на ваги кои се јавни мерила.

Во зависност од видот и типот на вагата и во согласност со правилата од Бирото за метрологија, вагите се верифицираат и се стекнуваат со жиг, кој е валиден една или две години.

По истекот на верификацијата, вагата која е јавно мерило, задолжително мора да се верифицира (баждари) за јавна употреба.

Воедно со одобрение од Бирото за метрологија вршиме и верификација (баждарење) на сите видови ваги.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи