Imbe


  • Adresa: Drenovec 24
  • Vendi: Tetovë


//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1630570980_14.png?t=true&w=300&h=300


IMBE Gips е градежна компанија која уште од 2015 година во градежништвото создава решенија за сите станбени и деловни објекти.

Работиме со изведби и целосни решенија за фасади, внатрешни ентериери, ѕидови, монтажа на гипс картони, фасадни системи, малтерисување, молерофарбарски услуги, облоги на ѕидови, лепење на гипс картон плочи, термо и хидро изолација, стиропор, глетување на секакви површини.

IMBE Gips работи само со најдобрите брендови:
Renova
Pevalit
Rigips

Гипс картон изведуваме во решенија кои се лесни едноставни форми, моделирани според вашиот простор на живеење и работење.
Можностите за креативно обликување се решиси бесконечни. Гипс картонот може лесно да се сече и обработува, што овозможува лесно вградување на електрична, водоводна и друг тип на инсталација.
Посебна уникатна алтернатива која ние ја користиме во нашите проекти е лепење на гипс картон плочите врз зидовите. Плочите лесно се прилагодуваат на структурата и пружаат добра изолација.

IMBE skele

Изнајмување
Ви треба скеле? Ние ви ја нудиме нашата обемна програма за изнајмување различни видови на скелиња од програмата на TOBLER.

Нашата амбиција е да бидеме ваш компетентен партнер за сите прашања поврзани со професионалното градење на привремена градба.
më shumë

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj