Хотел Идила Терзиева

ПаркингДозволено за миленичињаWi-Fi ЗонаРаботиме нон-стопКлиматизирано

  • Адреса: Призренска 50/2
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7421 км
  • Локација: Радишани,Кучевичка бара

  • Телефон 2: 078 306669
  • Работно време: Пон - Нед од 00:00 до 00:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1527854646_38.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Хотел Идила Терзиева е нова приватна установа за социјална заштита на стари лица. Лоциран е на 8км од центарот на Скопје, во природно зелено опкружување и панорамски поглед кон градот.

Хотел Идила Терзиева располага со 38 соби и 5 апартмани, сите опремени со ТВ приемник и индивидуален тоалет со туш. Покрај современо опремените соби и апартмани, Хотел Идила располага и со комфорен дневен престој и трпезарија од 150м2, рецепција со приемен дел за посета на нашите гости, кујна и административни простории.

Прекрасната нова зграда во класичен стил е надополнета со 5000м2 хортикултурно уреден двор. Овој простор е распределен на:
• Неверојатна градина со фонтана и клупи
• Цвеќе и зеленило
• Просторно шеталиште
• Овоштарник
• Мала зоолошка градина
• Паркинг простор

Сето ова го прави Хотел Идила еден посебен комплекс со иновативен дух и предиспозиции за совршен сместувачки капацитет за лица во златната доба. За удобноста на престојот на нашите гости, како и за нивната среќа и благосостојба, се грижи тим од професионални, љубезни и полни со енергија лица, кои се достапни 24 часа.

Со избор на квалитетни и секогаш свежи состојки, нашиот професионален готвач се труди секој оброк да го претвори во ново кулинарско искуство. Заеднички пикник во градината, додека нашиот готвач се грижи за скарата да биде свежа, квалитетна и топла, е слика што во Хотел Идила често се гледа во топлите пролетни денови.

Посветеноста на здравјето кај повозрасните лица никогаш не било поважно. Затоа ние се трудиме да водиме постојана грижа за главните медицински индикатори кои посочуваат кон одреден здравствен проблем.

Ние овозможуваме нашите гости да уживаат во своите пензионерски денови исполнети со исклучителна услуга од учтив и љубезен персонал. Грижа за хигиената во домот, пазарување во маркетите, готвење на храна, чиста и пеглана облека… Сето тоа сега е наша грижа. Едно е сигурно, во Хотел Идила никогаш нема да бидете осамени, а на чувството на здодевност сигурно и ќе заборавите.

Нашиот комплекс е дизајниран имајќи ги Вашите потреби на ум.
Едноставно, Хотел Идила го знае сонот на секој пензионер!
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи