Holocaust Memorial Center of the Jews from Macedonia (Memorijalen centar na holokaustot na Evreite na Makedonija)

ParkingAirconditioned

Categories:

museums


  • Working Hours: Tue - Fri from 09:00 to 17:00
    Sat - Sun from 09:00 to 15:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1415002146_19.png?t=true&w=300&h=300


Photo & Video Galery

Меморијален центар на холокаустот на Евреите од Македонија е мултимедијален центар кој ја раскажува историјата на Евреите во Македонија.

Меморијалниот центар е лоциран во таканареченото Еврејско маало, кое претставувало центар на сите збиднувања на Евреите се до нивното прогонување.
more
Map

„Донесена е Одлука со која се определува највисока трговска маржа во висина од најмногу до 10 отсто во трговијата со огревно дрво од даб, огревно дрво од бука ...
сите 52 | | | веќе видена

Расте интересот и барањата за промена на броилата. Граѓаните очекуваат фотоволтаиците на покривите на нивните домови магично да им го решат проблемот со ...
сите 32 | | | веќе видена

Login on Golden Page

UsernamePassword



New user ? | Forgot your password? | Cancel