Хигија фарм

ПаркингДостапен интернетWi-Fi ЗонаРаботиме 7 дена во неделатаКлиматизираноПлаќање со кредитни картички

  • Адреса: Скопска 17
  • Место: Битола
  • Оддалеченст: ≈7908 км
  • Локација: стара чаршија

  • Телефон 2: 047 227625
  • Факс: 047 203881
  • Работно време: Пон - Саб од 07:00 до 20:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1555394997_27.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Аптеката Хигијафарм во својот асортиман има високо квалитетни козметички препарати. Со годините во склоп на аптеката истовремено се развива и Галенската лабараторија за изработка на магистрални лекови.

Стручниот тим е составен исклучиво од дипломирани фармацевти а веќе на сцена стапува третата генерација на фармацевт.

Со оглед дека се повеќе се произведуваат високо квалитетни козметички препарати формирана е Хигија Козметикс. Во нејзиното портфолио влегуваат природни козметички препарати:

•Природни сапуни за:
нормална кожа
сува кожа
мрсна кожа
•хипоалергени сапуни
•сапуни за детоксификација и др.
•Природен крем со араганово масло
•Природен крем со пчелин восок за раце
•Глицерински крем за раце
•Детски крем со кантарион и цинк
•Млеко за тело и лице со 5 и 10% уреа
•Лабело за нега на усни со кантарионово масло

И уште многу други препарати кои се во фаза на испитување.
повеќе
Цена со ДДВ:70 ден.

Балзам за усни


Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи