Hemofarm


  • Adresa: M.T.Golloganov (Ivo Lola Ribar) 60-b/1-4
  • Vendi: Shkup
  • Distanca: ≈10684 км

  • Telefon 2: 02 3111584
  • Faksi: 02 3111584
  • Orari i punës: Ha - Pr nga 08:00 deri më 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1586162983_93.png?t=true&w=300&h=300


Foto nga vendndodhja

Foto dhe video galeri

SleepMore
Për një fillim të shpejtë të gjumit

Për një gjumë të qetë dhe të relaksuar

Shtesë në ushqim me melatonin, valerian dhe sumbullare.

Pagjumësia është çrregullimi më i zakonshëm i gjumit që ndodh në afërsisht 50% të popullsisë së rritur.

Pagjumësia përcaktohet si një ndjenjë subjektive e vështirësisë në fillimin, kohëzgjatjen dhe cilësinë e dobët të gjumit që ndodh përkundër kushteve adekuate të gjumit, që si pasojë mund të çojë në ulje të aftësisë së punës gjatë ditës.

Termi pagjumësi në përgjithësi mendohet për pagjumësinë kronike që zgjat të paktën një muaj, në krahasim me pagjumësinë akute ose kalimtare që zgjat për një periudhë më të shkurtër kohore.

Terapia e suksesshme e pagjumësisë duhet të përmirësojë cilësinë dhe sasinë e gjumit, d.m.th të zvogëlojë shqetësimin e përditshëm që vjen nga pagjumësia.

SleepMore është një shtesë në ushqim që përmban melatonin, valerian dhe sumbullare.

Melatonini është një substancë natyrale që sintetizohet në trup dhe në prani të dritës rregullon ritmin e zgjimit dhe gjumit. Nën ndikimin e dritës së diellit, aminoacidi triptofan në trup shndërrohet në serotonin, i cili gjatë natës shndërrohet në melatonin ose në hormonin e gjumit.

Niveli i melatoninit është më i lartat në fëmijëri, me sekretim maksimal në pubertet. Me kalimin e viteve, sasia e hormonit të prodhuar të gjumit zvogëlohet, gjë që mund të çojë në çrregullime të gjumit ose pagjumësi.

Melatonini ndihmon trupin të përshtatet më shpejt ndaj ndryshimit të zonave kohore (jet-lag), pasojë e pakëndshme e udhëtimeve të gjata me aeroplan.
Mungesa e melatoninit mund të kompensohet me sukses duke marrë melatonin në formën e shtesave ushqimore.

Melatonin kontribuon në shkurtimin e kohës së nevojshme për gjumë, dhe një efekt i dobishëm arrihet duke marrë 1 mg melatonin para gjumit.

Ekstraktet nga valeriana dhe sumbullare kontribuojnë për një gjumë të qetë dhe të relaksuar, si dhe ulin nervozizmin, tensionin dhe ankthin.
më shumë
Retail Price - VAT Included:Ask for price

ViraSoothe

Retail Price - VAT Included:Ask for price

ViraSoothe

Retail Price - VAT Included:Ask for price

ViraSoothe

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Urobitrat

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Магнетранс

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Имуноцинк

Retail Price - VAT Included:Ask for price

Hedrin Once Liquid gel


Shikoni prodhimet tona në
Foto nga vendndodhja
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj