Графикс Трејд

ПаркингДостава

  • Адреса: с.Градец
  • Место: Гостивар
  • Оддалеченст: ≈7396 км

  • Телефон 2: 075 215369-Галиб
  • Факс: 042 382066
  • Работно време: Пон - Пет од 07:00 до 17:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1405689253_98.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

GRAFIX-trade е фабрика за градежни производи на модерното градежништво. Тоа е првата фабрика од овој тип со градежни производи во индустриски размери во регионот на Гостивар. Со својата производна активност GRAFIX-trade промовира развојна креативност во областа на градежните производи и ефикасно придонесува за намалување на невработеноста во овие региони.

РАЗВОЈОТ НА ИСТОРИЈАТА НА GRAFIX-TRADE

Инвестициската активност за градење на фабриката GRAFIX-trade започнува во 2000 година. Бизнис активноста започнува од 2003 година, и се финализира со редовно производство од почетокот на 2004 година.
Во почетната фаза, производната програма на фабриката GRAFIX-trade ја претставуваат современи градежни производи со минерална основа, во форма на сува мешавина (Dry Mixtures).
Во следната фаза, се прошири производната програма со нови производи на модерното градежништво врз основа на водени дисперзии на полимери / кополимери на крајот на 2004 година.

Во годините што доаѓаат, бележиме продолжение на производната активност на претходно подготвена програма, со чекори кон проширувањето, односно проширување на локалните и регионалните пазари, благодарение на зголемувањето на продуктивноста и квалитетот на градежните производи, врз основа на стандардот ISO 9001.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи