Geo Innovus


 • Adresa: Vlladimir Kavaev 29/14
 • Vendi: Shkup
 • Distanca: ≈7420 км


  //1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1647246618_63.png?t=true&w=300&h=300


  Foto dhe video galeri

  SISTEMET TRIMBLE PËR BUJQËSI PRECIZE

  Portofoli i produkteve Trimble Agriculture përfshin një gamë të plotë të sistemeve dhe programeve bujqësore precize. Zgjidhjet janë të disponueshme për të gjitha fazat e prodhimit bujqësor, nga mbjellja deri në korrje.

  Rritja e produktivitetit dhe efiçencës, respektimi i afateve agroteknike, njëkohësisht ulja e kostove dhe rritja e rendimenteve bëhen të domosdoshme. Kjo mund të arrihet vetëm duke aplikuar teknologjinë më moderne, e cila mundëson vendimmarrje në kohë dhe kontroll të plotë të prodhimit bujqësor.

  Një hap parësor drejt dixhitalizimit për bujqësinë është investimi në një grup pajisjesh bujqësore precize! Paketa Trimble e pajisjeve përbëhet nga zgjidhje navigimi harduerësh dhe softuerësh për menaxhimin modern të pronave bujqësore.

  Çfarë përfitimi kanë fermerët duke investuar në sistemet bujqësore precize Trimble

  Kjo pajisje i ndihmon bujqit në terren të lidhen me detyrat e tyre të punës në kohë reale dhe të marrin vendime bazuar në të dhënat e marra tashmë në kohë reale, gjë që kontribuon në produktivitet, përfitim dhe qëndrueshmëri më të madhe. Sistemet Trimble ndryshojnë në sinjalet e korrigjimit, d.m.th saktësitë që fermeri duhet të arrijë për të kënaqur nevojat e tij. Ka sisteme për gjurmimin e asistuar (manual) të sinjaleve korrigjuese dhe menaxhimin dhe monitorimin automatik, duke instaluar sistemet Trimble AutoPilot, që vetë sistemi ndjek sinjalet e korrigjimit me saktësi RTK prej 2.5 cm. Trimble Agriculture ka zgjidhje që mund të plotësojnë shumicën e nevojave të çdo fermeri, pavarësisht nga madhësia e parcelës ose marka e makinerive.

  1.Kursime të mëdha

  direkte (duke pakësuar hapësirën e palosshme dhe të zbrazët fitohen kursime prej 5-20%, kursime karburanti, kursime të hyrjes, amortizim më të ulët, kosto më të ulëta, kursim kohe, punë pa shënjim në terren.)

  indirekte (respektimi i afateve agroteknike, punë 24 orë në ditë, minimizim i gabimeve gjatë menaxhimit të makinës, pa humbje në inpute, karburant, kohë; rreshta të drejtë gjatë mbjelljes, humbje më të vogla gjatë spërkatjes, kultivimit, korrjes; saktësi më e madhe, pa spërkatje shtesë. dhe shkatërrim të produktit nga aspekti ekologjik; kultivimi ndërrreshta).

  2. Rritja e rendimentit;
  3. I shpejtë dhe i lehtë për t'u përdorur;
  4. Punë në të gjitha kushtet e dukshmërisë, ditë, natë, mjegull;
  5. Nuk ka nevojë për shënim në terren, të njëjtat linja të planifikuara janë gjithmonë të përsëritshme;
  6. Rritja e të ardhurave;
  7. Teknologjia ISOBUS, komunikim dhe kontroll, e pajtueshme me të gjitha makineritë e lidhura me navigatorë Trimble.

  Më poshtë janë lidhjet e përzgjedhura përmes të cilave mund të merren më shumë informacion rreth Trimble Agriculture dhe aplikimit të tij në bujqësi, së bashku me disa përvoja të përdoruesve:
  Proizvodstvo na morkovi - iskustva od firma Medveđ
  Trimble Guidance and Steering
  Trimble Agriculture - Flow and Application Control
  Trimble Agricultural Solutions
  Digitalizacija na parceli kako resenie na brojni problemi
  Proizvodstvo na morkovi - iskustva od firma Medveđ

  më shumë
  Mapa

  Hyni në Librin e Artë

  Emri i përdoruesitFjalëkalim  Perdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj