Радиус (100км)

Француска Градинка-Француско Интернационално училиште

ПаркингКлиматизираноПлаќање со кредитни картичкиДостапно за хендикепирани лицаДопуштено за деца

  • Адреса: Никола Парапунов 19
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈9153 км
  • Локација: кај стара телевизија

  • Телефон 2: 071 238496
  • Работно време: Пон - Пет од 07:30 до 18:00

Слика од локација

Фото и видео галерија

Градинката на француски начин е оригинален модел на образование за раниот детски развој.

Целта на сколаризација во француската претшколска установа:
- Социјализација од најмали нозе,
- Учење во било кој момент низ игри, набљудување, приказни, певливи стихотворби, преку разни уметнички изразни средства, употреба од најмали нозе на информатички помагала, секојдневно спортување, развивање на критички дух....
- Подготовка за успшно понатамошно школување во одделенската настава во основното училиште

Наставениот кадар се состои од високо образовани професори кои францускиот јазик го владеат како мајчин јазик, кои имаат јасни и точни педагошки цели што овозможува примена на разновидни активности преку целиот ден.
повеќе

Постови

Photos from Француско Интернационално Училиште - EFIS's post

Le réveil du Printemps chez les MS-GSБудење на пролетта во Средна и Голема Група

Photos from Француско Интернационално Училиште - EFIS's post

Aujourd'hui nous avons eu le plaisir d'accueillir à l'école Amandine Leynaud, la célèbre gardienne d ...

Mission laïque française

A lire : la dernière piste pédagogique partagée par le directeur de l'Ecole française internationale ...

Photos from Француско Интернационално Училиште - EFIS's post

Créer des outils communs entre les classes de GS et CP: de la graine à la planteЗаеднички активнос ...

Институт за семејни студии - Institute of Family Studies

Photos from Француско Интернационално Училиште - EFIS's post

EFIS à la Faculté de Philosophie/ ЕФИС на Филозофски ФакултетC'est la Journée internationale des f ...

Меѓународен ден на семејството

Институтот за семејни студии ќе организира хуманитарен базар по повод Меѓународниот ден на семејство ...

Regards d'artistes-Низ призмата на уметникот

Les élèves des classes de cycle 3 ont présenté leurs œuvres dans le cadre d’une exposition de photo ...
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи