Fondacioni Reto Nadez


  • Adresa: Rr.1 nr.220, f.Batincë
  • Vendi: Shkup
  • Distanca: ≈7860 км


//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1555059110_42.png?t=true&w=300&h=300


Foto nga vendndodhja
Fondacioni Reto Nadezh është një organizatë jofitimprurëse. Në zemër të themeluesit, kishte shqetësime për të bërë diçka në favor të të varurve nga droga. Me kalimin e kohës, kërkesa po rritet, dhe për momentin kemi qendra në Maqedoni dhe në vende të tjera.

Qëllimet tona janë:

Qëllimi kryesor i kësaj shoqate është ndihma morale, kulturore, materiale dhe shpirtërore e njerëzve që u përkasin grupeve të ndryshme të margjinalizuara sociale, sidomos të varurve nga droga. Kjo ndihmë do të jetë vullnetare, e lirë dhe e personalizuar, në përputhje me nevojat e çdo individi.

Përveç fushës së varësisë nga droga, Fondacioni Reto Nadezh ka zgjeruar punën e saj për të ndihmuar kolektivët e tjerë në nevojë.

Financimi

Natyra falas e kësaj shoqate është në sajë të vetëfinancimit nëpërmjet:

Dyqanit të specializuar Reto Viva në shitjen e një game të gjerë produktesh, si të reja, të përdorura ose të rinovuara.
më shumë
Foto nga vendndodhja
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj