Фатма Хасиќ - Норвешки, Дански, Шведски, Холандски, Германски, Турски, Српски, Англиски

ПаркингРаботиме 6 дена во неделатаДостапен интернетWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: ул.1737 бр.17 Пајко Маало (Адвокатска улица)
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈21 км
  • Локација: Адвокатска улица спроти МАНУ

  • Телефон 2: 071 340164
  • Работно време: Пон - Саб од 08:00 до 20:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1576230803_4.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација
Судски – писмени преводи со судска заверка (лични, правни и судски документи, техничка документација, документација на трговски друштва, сертификати, свидетелства, дипломи, решенија, останати стручни текстови и списи итн.)

Писмен – професионални преводи на текстови, проспекти, брошури, упатства за употреба, веб страници, каталози, летоци, рекламни материјали итн. од областа на право, трговија, финансии, медицина, информатика, туризам, деловна кореспонденција итн.

Консекутивен – усмен превод на лице место (преводи на деловни состаноци, преводи во судски и правни постапки итн.)

Симултан – усмен превод (во кабина, со помош на аудитивни средства)

Лектура – корекција на готови и преведени текстови, што подразбира стилска и јазична обработка на истите

AIDI консалтинг - Фатма Хасиќ работи во Скопје од 1998 година.

Покрај нашиот искусен тим преведувачи, нудиме услуги на сите јазици со нашата мрежа за проширување на хонорарни преведувачи во Македонија и во целиот свет.

Со нашиот докажан талент и одлична техничка ефикасност, станавме глобален давател на услуги за нашите клиенти во сите аспекти на преводот и јазикот. Ние придаваме важност на нашите клиенти и континуирано ја зголемуваме продуктивноста и им овозможуваме:
● врвен квалитет,
● најбрзи и најсигурни решенија,
● Најприфатливите цени.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи