Extra Foods


  • Address : bul.Gevgelija 18
  • Place: Gevgelija


//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1608302462_53.png?t=true&w=300&h=300


Photo & Video Galery

ДПТУ Екстра ФУДС ДООЕЛ, Бул.Гевгелија Бр.18 – Гевгелија, е основана на 30.05.2013год.На почетокот на своето основање компанијата се бави со увоз и извоз на прехранбени производи, но подоцна на 20.11.2017год. компанијата отвара подружница за производство на слатки (чајни колачи, торти) во свежа состојба и бисквити (кекси), под брендот SWEЕT LAND.Фабриката се простира на површина од 680м2. Исто така фабриката располага и со магацински простор за скалидарење на готов производ од 200м2. Фабриката е сместена на ул.Аргир Манасиев бр.18 во Гевгелија, на патот Гевгелија – Ски Центар Кожуф.
more

Login on Golden Page

UsernamePasswordNew user ? | Forgot your password? | Cancel