Енергија продажен салон 2

Работиме 6 дена во неделатаWi-Fi ЗонаКлиматизирано

  • Адреса: ул.2 бр.51
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈9439 км

  • Телефон 2: 072 213590
  • Факс: 02 3061468
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/d9b76ec79d49420cd42042d7baa027d4.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Енергија е компанија чија основна дејност опфаќа климатизација на јавни и административни објекти, спортски и комерцијални центри, деловни простории, станбени објекти, индивидуални објекти итн. Ладилна опрема во индустријата: ладилници за храна, тунели за замрзнување на разни продукти, кланици, млекарници, пивари, винарии, хемиска индустрија итн.

Во Енергија можеме да ви ги понудиме следниве производи и услуги:
• Опрема за греење, ладење, климатизација и вентилација
• Проектирање на системи за греење, ладење и климатизација
• Редовно одржување и сервис на опрема за греење, ладење и климатизација

Тимот на Енергија ви стои на располагање за испорака на голем опсег на опрема од светски реномирани производители на:
• чилери / топлински пумпи
• вентилоконвектори
• клима уреди (инвертер и fixed speed изведба)
• клима комори
• VRF системи
• опрема за ладење во ладилни комори

Енергија доо е формирана во 2005 година како компанија за продажба, проектирање и изведување на системи од областа на климатизација, ладење и греење. Следејќи ги светските стандарди и трендови и имплементирајќи ги во секојдневното работење Енергија континуирано го зголемува бројот на клиенти. Денес Енергија е препознатлива компанија во Македонија која асоцира на стручност, квалитет, професионалност и ефикасност. Во Енергија водиме сметка за потребите на своите клиенти, ги слушаме нивните потреби и заеднички соработуваме да го достигнеме најдоброто решение.
Тимот на Енергија ви стои на располагање околу вашите планови за набавка на опрема од светските производители на ладилници на течност (chiller-и), вентилаторски конвектори (fan coil), клима комори, клима уреди, топлински пумпи, компресори за индустриско ладење, кондензатори итн.

Мисија: Обезбедување врвна услуга за нашите клиенти земајќи ги во предвид сите апсекти од секојдневното работење и добивање на квалитетно и ефикасно решение во областа на греење, ладење и климатизација со ниски инвестициони и експлоатациони трошоци.
Визија: Ние сме насочени кон постигнување на врвни перформанси, и целиме кон постојан пораст и подобрување на позицијата на пазарот.

Во Енергија веруваме дека животот е постојана трка кон нешто подобро во она што го работиме, затоа ние сме посветени во нашата работа која овозможува цврста и лојална врска со нашите клиенти.
повеќе
17%заштеда
Цена со ДДВ:39.590 ден.32.500 ден.

Haier Nebula 12 AS12NS1HRA / 1U12BS ...

17%заштеда
Цена со ДДВ:39.990 ден.33.000 ден.

Haier Aqua 12 AS12QSERA / 1U12BS3ER ...

16%заштеда
Цена со ДДВ:59.990 ден.49.990 ден.

Toshiba RAS-B16N3KV2-E1 TOSHIBA Suz ...

16%заштеда
Цена со ДДВ:57.990 ден.48.500 ден.

Haier Nebula 18 AS18NS1HRA / 1U18FS ...

14%заштеда
Цена со ДДВ:44.990 ден.38.490 ден.

Клима уред HAIER Tundra AS18TD2HRA ...

12%заштеда
Цена со ДДВ:68.890 ден.59.990 ден.

Toshiba RAS-B16PKVSG-E Suzumi Plus ...

11%заштеда
Цена со ДДВ:78.990 ден.69.990 ден.

Toshiba RAS-B22N3KV2-E1 TOSHIBA Suz ...

10%заштеда
Цена со ДДВ:40.000 ден.35.990 ден.

Клима уред Carrier Ventus Supreme I ...

10%заштеда
Цена со ДДВ:39.590 ден.35.630 ден.

Клима уред HAIER Nebula Inverter

10%заштеда
Цена со ДДВ:40.990 ден.36.890 ден.

Клима уред HAIER Aqua Inverter

9%заштеда
Цена со ДДВ:38.490 ден.35.000 ден.

Haier TUNDRA Series inverter (R410)

4%заштеда
Цена со ДДВ:73.490 ден.69.900 ден.

Carrier Gold Xpower Inverter (R410A ...

Цена со ДДВ:36.990 ден.

Carrier Infinity 42QHB12D8S inverte ...

Цена со ДДВ:77.990 ден.

Toshiba RAS-13PAVPG-E Daisekai 9 in ...

Цена со ДДВ:77.990 ден.

Toshiba RAS-B13U2FVG-E Bi-Flow inve ...

Цена со ДДВ:57.990 ден.

Toshiba RAS-18J2KVG-E Seiya inverte ...


Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи