Ексима-продавница


  • Адреса: ГТЦ 2 кат 3/9
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7852 км

  • Факс: 02 3296300
  • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 20:00
    Саб од 10:00 до 16:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1486475733_46.jpg?t=true&w=300&h=300


Фото и видео галерија

Ексима е основана во 1989 година како претпријатие за малопродажба и големопродажба на канцелариски, училишни и сликарски материјали, но и пригодни и професионални подароци. Истата година Ексима ја отвора својата прва книжарница-галерија за училишни и сликарски материјали, и пригодни подароци, Леонардо. Успехот на Леонардого поттикна отворањето на втората поголема продавница на Ексима во елитниот Градски Трговски Центар во 1995 година. Оваа елегантна продавница нуди софистициран избор на канцелариски материјали, патна опрема и професионални подароци. Истата година Ексима ги проширува своите дејности и се конституира во осум организациски единици:

Во 1997 година Ексима го отвора големиот продажен салон во Градскиот Трговски Центар каде што има можност да го презентира својот голем избор на канцелариски, училишни и сликарски материјали, како и патна опрема.
Ваквиот развој на Ексима овозможи соработка со републичките тела, големите трговски ипроизводни системи, банки, амбасади и странски мисии, фондаци и фирми. Користењето на 11 терминали пак овозможува во секој момент увид во движењето на работата и беспрекорно функционирање на администрацијата. Комерцијалата на Ексима снабдувањето на роба го прави самостојно и најчесто од фабрики за производство на канцелариски и училишни материјали од Италија,Холандија, Германија, Грција, Унгарија, Словенија, Хрватска и др.

Огромниот избор на роба презентирана во сопствените салони на Ексима, сопственото производство на канцелариска и училишна опрема која одговара на специфичните потреби на купувачите, поволните цени и брзиот транспорт на робата до крајните корисници, ја прават Ексима партнер кој секој го посакува, а седумнаесетгодишното искуство на успешно работење тоа го потврдува.

Повеќе од 30 вработени во Ексима се тимски организирани и грижливо посветени да обезбедат ефикасна и квалитетна услуга. Повеќегодишното партнерство со стотина фирми ја потврдува нашата квалитетна соработка.

МАЛОПРОДАЖБА И ГОЛЕМОПРОДАЖБА
Ексима има седумнаесетгодишна традиција во малопродажба и големопродажба. Од само неколку стотини артикли на самиот почеток, денес располага со повеќе од 15000. Продавниците се уредени по углед на големите светски системи од овој тип. Тоа се продавници-самопослуги за канцелариски и училишни материјали, патна опрема, како и пригодни и професионални подароци.

Во продавниците на Ексима купувачот треба да посочи што е предмет на неговиот интерес, а службите на Ексима ќе ја издвојат и спакуваат робата и ќе ја достават до посочената дестинација во најбрз можен рок.

ПРОИЗВОДСТВО
Производството на Ексима постои цели десет години. Специфичните и нестандардни барања на нашите коминтенти беа причина за создавањето на овој погон, опремен со најсовремени машини. Нашето производство е насочено кон произведување на презентациона, канцелариска и училишна опрема.

Во овој погон се изработуваат:
• Презентациони табли
• Училишни табли
• Рекламни табли
• Канцелариска опрема
• Училишна опрема
• Стаклени витрини
• Преградни канцелариски ѕидови
повеќе
10%заштеда
Цена со ДДВ:2.100 ден.1.890 ден.

Патна торба со тркала Enrico Benett ...

10%заштеда
Цена со ДДВ:1.190 ден.1.071 ден.

Торба за патување Enrico Benetti 35 ...

10%заштеда
Цена со ДДВ:4.410 ден.3.969 ден.

Деловна ташна Enrico Benetti 31212

10%заштеда
Цена со ДДВ:2.900 ден.2.610 ден.

Мал куфер Enrico Benetti 39030-095

10%заштеда
Цена со ДДВ:2.900 ден.2.610 ден.

Мал куфер Enrico Benetti 39031-001

10%заштеда
Цена со ДДВ:1.190 ден.1.071 ден.

Машки новчаник Enrico Benetti 68001

10%заштеда
Цена со ДДВ:1.190 ден.1.071 ден.

Машки новчаник Enrico Benetti 68002

10%заштеда
Цена со ДДВ:1.190 ден.1.071 ден.

Maшки новчаник 68000

10%заштеда
Цена со ДДВ:3.850 ден.3.465 ден.

Среден куфер Benzi - BZ 4598

10%заштеда
Цена со ДДВ:4.950 ден.4.455 ден.

Голем куфер Benzi - BZ 4598

10%заштеда
Цена со ДДВ:3.850 ден.3.465 ден.

Куфер Benzi - црн BZ 4601

10%заштеда
Цена со ДДВ:2.100 ден.1.890 ден.

Куфер Benzi - син BZ 4671

10%заштеда
Цена со ДДВ:2.200 ден.1.980 ден.

Куфер Benzi - тегет BZ 4886

10%заштеда
Цена со ДДВ:2.200 ден.1.980 ден.

Куфер Benzi - црн BZ 4886

10%заштеда
Цена со ДДВ:720 ден.648 ден.

Чадор РА 035

10%заштеда
Цена со ДДВ:770 ден.693 ден.

ЧАДОР РА 007


Видете ги нашите производи на
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи