Екоцентар 97

ПаркингРаботиме 6 дена во неделата

  • Адреса: ул.1632, Кванташки Пазар 10/2
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7429 км
  • Локација: кај Кванташки пазар, спроти Комуна, кај бензинската пумпа

  • Телефон 2: 02 2551068
  • Факс: 02 2551068
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 15:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1625217428_21.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација
Примарна дејност на Екоцентар 97 ДООЕЛ Скопје е откуп, селекција, преработка, рециклирање и транспорт на отпадни секундарни суровини, необоени и обоени метали. Исто така, Екоцентар 97 откупува и стари возила.

Во групата на отпадни необоени метали спаѓа железото со сите свои легури, и тоа: сурово железо, челик, нерѓосувачки челик (инокс) и феролегури. Отпадните обоени метали немаат магнетно својство, а во оваа група на метали спаѓаат бакар, алуминиум, месинг, цинк и други.

Со цел прецизно да се одреди видот и квалитетот на металите, во Екоцентар 97 вршиме мерење со XRF Спектрометар кој дава детална анализа за составот на металите.

Цените за откуп на отпадните обоени и необоени метали Екоцентар 97 ги формира врз база на секојдневното следење на движењата на светските берзи за тргување со метали, како и моменталната понуда и побарувачка на пазарот.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи