Екоцентар 97

ПаркингРаботиме 6 дена во неделата

  • Адреса: ул.1632, Кванташки Пазар 10/2
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈10688 км
  • Локација: кај Кванташки пазар, спроти Комуна, кај бензинската пумпа

  • Телефон 2: 02 2551068
  • Факс: 02 2551068
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 15:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1625217428_21.png?t=true&w=300&h=300


Слика од локација
Електричната и електронската опрема (ЕЕ-отпад) од која што физичките и правните лица сакаат да се ослободат поради тоа што е нефункционална или застарена се смета за отпад и физичките и правните лица имаат законска обврска да ја предадат на овластен рециклатор.

Физичките и правни лица можат самите да го донесат и да го предадат својот ее-отпад во Екоцентар 97. Доколку се работи за количина поголема од 300 кг или 10 големи уреди, Екоцентар 97 врши преземање на ее–отпадот од дадена локација.

Во категоријата електронски отпад спаѓаат сите видови компјутери и компјутерска опрема (тастатури, глувчиња), монитори, принтери, кертриџи, тонери, скенери, мобилни телефони, фотоапарати, телевизори, видео и аудио уреди и сл.

За електричен отпад се сметаат сите поголеми уреди односно фрижидери, шпорети, машини за перење и сушење, бојлери, клима уреди и останати уреди за домаќинство. Во оваа категорија се вклучени и склопки и составни делови од машини кои што настануваат во индустријата.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи