Eko Kontrol


  • Adresa: Partizanski Odredi 5
  • Vendi: Prilep
  • Distanca: ≈7902 км


//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1561374660_54.png?t=true&w=300&h=300


Foto dhe video galeri

Eko-Kontrol është një kompani për konsulencë, shërbime dhe tregtisë, import-eksport SHPK nga Ohri, e cila u themelua në vitin 2013 nga një grup entuziastësh dhe të përkushtuar ndaj konsultimit dhe shërbimeve në fushat e: mjedisit, sigurisë dhe shëndetit në punë, sigurisë së ushqimit , Standardet ISO dhe fusha të tjera të ngjashme.
Veprimtaria prioritare e kompanisë është 71.12.-Inxhinierike dhe me të i ndërlidhur dhe konsultimi teknik, si dhe janë të regjistruar edhe në aktivitetet në tregtinë e jashtme.
Eko-Lab, Laboratori për monitorimin e mjedisit, është një filiale e kompanisë me seli në Prilep, një aktivitet prioritar i filialit është 71.20.- testimi teknik dhe analiza, dhe janë të regjistruar edhe aktivitete në tregtinë e jashtme. Ka Certifikatën e Akreditimit, të marrë nga Organi Kombëtar për Akreditim i Republikës së Maqedonisë.

Gjatë gjithë kësaj periudhe të veprimtarisë kemi bërë përpjekje, kemi marrë një pjesë të aktiviteteve, kemi siguruar një gamë të gjerë të përvojës, kemi studiuar zgjidhjet tona dhe kemi pasur sukses në bashkëpunim me kompanitë dhe profesionistët përkatës për të krijuar një ekip profesional që garanton qasjen e cilësisë në ofrimin e shërbimeve, pas të cilit ekziston një gamë e gjerë e dokumentacionit të përgatitur dhe projekteve të realizuara.

Aktivitetet tona gjatë kësaj periudhe deri më sot janë të orientuara drejt bashkëpunimit me persona të tjerë juridikë dhe fizikë për aktivitete të përbashkëta në këto fusha, si dhe kryerjen e aktiviteteve për nevojat e personave të tjerë juridikë dhe fizikë.
AKREDITIM
Eko Kontrol, filiali Eko-Lab, Laboratori i monitorimit të mjedisit nga Prilepi, ka një Certifikatë të Akreditimit Nr. LT 053 os 09.09.2015. lëshuar nga Instituti për Akreditim I Republikës së Maqedonisë, për të përmbushur kërkesat e Standard MKS EN ISO/IEC 17025: 2006, qëllimi i akreditimit: kontrolle në terren të zhurmës dhe ajrit në mjedis, emisioneve nga burimet stacionare dhe testimin laboratorike të ujërave të zeza, me të cilat konfirmohet se janë përmbushur të gjitha kërkesat e përcaktuara nga standardet kombëtare të nevojshme për kryerjen e aktiviteteve specifike.
Në këtë mënyrë dhe formalisht është njohur ekspertiza dhe kompetenca e kompanisë për të kryer aktivitetet në kuadër të akreditimit, ose se kompania është në gjendje për të kryer aktivitetin në përputhje me rregullat e pranueshme ndërkombëtare.

Akreditimi i laboratorit të kompanisë, do të shërbejë si një mjet për të vlerësuar nivelin e kompetencës teknike të laboratorit për sprovat dhe provat se puna laboratorike është kryer në mënyrë profesionale, në mënyrë që të plotësojë standardet e kërkuara.

BASHKËPUNIM
Gjatë periudhës së veprimit, ne kërkojmë dhe arrijmë të bashkëpunojmë me kompanitë përkatëse dhe persona profesionistë, duke siguruar kështu një gamë të gjerë të përvojave që të na lejon të studiojmë zgjidhjet të cilësisë dhe për të krijuar një ekip profesional që garanton qasje cilësore në ofrimin e shërbimeve, pas të cilave qëndron një gamë e madhe e dokumentacionit të përgatitur dhe projekteve të realizuara.

Aktivitetet tona në të gjithë periudhën deri më sot dhe më tej, kanë për qëllim bashkëpunim me këta persona juridik dhe fizik për veprim të përbashkët në fushat, si dhe kryerjen e aktiviteteve që lidhen me nevojat e personave të tjerë juridikë dhe fizikë, numri I të cilëve nuk përfundon vetëm duke i numëruar:

më shumë
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj