Ej Bi Si Centar


  • Adresa: Kosta Veselinov 6-a
  • Vendi: Shkup
  • Distanca: ≈7424 км

  • Orari i punës: Ha - Pr nga 13:00 deri më 21:00TP për mësimin e gjuhëve të huaja Ej-Bi-Si Shkup është institucioni i parë privat joformal gjuhësor, i cili me fillimin e punës në vitin 1989, si dhe regjistrimin e gjeneratës së parë të nxënësve, e filloi biznesin e parë privat, që deri atëherë nuk ekzistonte në formë të tillë në territorin e qytetit të Shkupit dhe në Republikën e Maqedonisë.

Pionierë në një biznes privat - institucioni joformal arsimor për të studiuar gjuhë të huaja, që në një formë të tillë nuk ekzistonte në territorin e Republikës së Maqedonisë, Ej-Bi-Si hapi derën për mijëra studimeve të ardhshëm, zyra, kompani të cilat filluan të ofronin aktivitete të ngjashme dhe sigurisht të njëjta - mësimi i gjuhës angleze- gjuhë e huaj për qytetarët e qytetit të Shkupit dhe Maqedonisë, nga 5 deri në 105 vjet . Ky aktivitet ishte një mundësi për shumë profesionistë të tjerë, mësues të gjuhëve të huaja për të filluar biznesin e tyre privat, pas shembullit të Ej-Bi-Si, që me siguri kontribuoi në zhvillimin e këtij aktiviteti në sektorin privat në vend, por sigurisht dhe për rritje të interes për gjuhën angleze dhe për cilësinë e mësimdhënies për gjuhët e huaja, si dhe përmirësimin e cilësisë së jetës së qytetarëve në territorin e Republikës së Maqedonisë.

Ej Bi Si Shkup është institucioni i parë privat joformal arsimor për mësimin e gjuhës angleze duke përdorur mënyrën moderne dhe mbajtjen e mësimit në grupe të vogla nëpërmjet interaktivitetit, metodës vizuale dhe jo formale, në marrëdhënie miqësore mes studentëve dhe ligjëruesve, ku pavarësisht gjuhës (fjalorit, gramatikës, të folur autokton anglez), studiohet kultura e gjuhës së huaj në të ashtuquajturën "Little England" vizualisht dhe atmosferë folëse.

Kurse për fëmijët, të rriturit dhe përkthimet:

- Kurse të përgjithshme anglishteje për fëmijë/nxënës/gjimnazistë
- Kurse të përgjithshme anglishteje për të rritur
- Kurse të specializuara në gjuhën angleze
- Kurse të përgatitura të anglishtes për të rriturit
- -Orë individuale
- Provimet ndërkombëtare FCE, CAE, IELTS, APTIS, BULATS, TOEFL
- Çdo lloj përkthimi; dokumente gjyqësore, tekste letrare dhe të specializuara
më shumë
Mapa

Hyni në Librin e Artë

Emri i përdoruesitFjalëkalimPerdorues i ri? | Keni harruar fjalëkalimin tuaj? | Anuloj