Еј Би Си Центар


  • Адреса: Коста Веселинов 6-а
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7851 км
  • Локација: Кај Бензинската Спроти Соборен Храм

  • Работно време: Пон - Пет од 13:00 до 21:00TП за изучување на странски јазици ЕЈ-БИ-СИ Скопје е првата приватна неформална јазична иституција која со започнувањето со работа во 1989 година, и со запишување на првата генерација ученици ја започна првата приватна дејност која што до тогаш не постоеше во таква форма на територијата на град Скопје и во Република Македонија.
Пиеонери во приватна дејност – неформална образовна институција за изучување на странски јазици, којашто во таква форма не постоеше на територијата на Р. М., ЕЈ-БИ-СИ ја отвори вратата на илјадници идни студија, бироа, компании коишто започнаа да нудат слична, секако и иста дејност – изучување на англискиот јазик-странски јазици за граѓаните на град Скопје и Република Македонија од 5 до 105 години. Оваа дејност беше можност за многу други професионалци, професори по странски јазици да го започнат својот приватен бизнис по примерот на ЕЈ-БИ-СИ, што секако дека придонесе развојот на оваа дејност во приватниот сектор во земјата но секако и за заголемување на интересот на англискиот јазик и за квалитетот на наставата по странски јазици, како и подобрување на квалитетот на животот на граѓаните на територијата на РМ.

Еј Би Си Скопје е прва приватна неформална образовна институција којашто за изучување на англискиот јазик во наставата користи современ начин и опкружување во мали групи преку интерактивна, визуелна и неформална метода во пријателска релација помеѓу учениците и предавачите, каде покрај јазикот (вокабулар, граматика, говорен англиски) се изучува и културата на странскиот јазик во таканаречената ” Little England” визуелна и англиски говорна атмосфера

Курсеви за деца, возрасни, и преводи:

-Општ англиски курсеви за деца/ученици/гимназијалци
-Општ англиски курсеви за возрасни
-Специјализирани курсеви по англиски
-Скроени часови по англиски јазик за возрасни
-Индивидуални часови
-Интернационани испити FCE, CAE, IELTS, APTIS, BULATS, TOEFL
-Секаков вид на превод ; судски документи, литертурен и специјализиран текст
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи