Радиус (100км)

Огласи за вработување во Р3 Инфомедиа

Р3 Инфомедиа, фирмата креатор на брендовите Златна книга и Маркетконект вработува 1 кандидат на позицијата 
Веб администратор 

 

Опис на работни обврски и одговорности: 

 • Администрирање на веб страните на Златна Книга и МаркетКонект
 • Менаџирање на нарачки преку интернет, oдговарање на телефонски повици
 • Учество во подготовка на промотивни кампањи на социјални медиуми
 • Креирање Newsletters
 • Телефонска и е-mail комуникација со клиенти

 

Потребни квалификации и вештини: 

 • Најмалку 1 година работно искуство во администрација на веб страници, маркетинг на дигитални медиуми или слично;
 • Познавање на HTML – основно ниво
 • Познавање на Photoshop CC – основно ниво
 • Познавање од областа на e-commerce и интернет маркетинг
 • Пасија за онлајн маркетинг, нови технологии и трендови во веб светот

 

Ви нудиме: 

 • Работа во динамична средина со можност за професионален развој и надоградба;
 • Заработувачка базирана на квалификации, вештини и лични перформанси;
 • Можност за кариера во една од најиновативните компании во Македонија.

 

Ако сакаш да станеш дел од тим составен од професионалци, испрати твое CV на konkurs@zk.mk со наслов: ‘Веб администратор’ најдоцна до петок 22-ри декември 2017.

 


 

Р3 Инфомедиа, фирмата креатор на брендовите Златна книга и Маркетконект за проширување на продажниот канал кој го реализира во партнерство со Македонски Телеком АД Скопје, вработува: 32 ПРОДАЖНИ КОНСУЛТАНТИ ЗА ДИРЕКТНА ПРОДАЖБА, и тоа за следните градови:

 
 • 6 (шест) продажни консултанти за Битола
 • 6 (шест) продажни консултанти за Прилеп
 • 4 (четири) продажни консултанти за Струмица
 • 2 (два) продажни консултанти за Тетово
 • 4 (четири) продажни консултанти за Гевгелија
 • 4 (четири) продажни консултанти за Кочани
 • 4 (четири) продажни консултани за Велес
 
Опис на работни обврски и одговорности:
 • Директна продажба на производи и услуги на Македонски Телеком АД Скопје, по принципот D2D - врата до врата;
 • Презентација, преговарање и склучување на договори;
 • Следење и грижа за клиентите за реализација на договорот;
 
Идеални кандидати се:
 • Динамични и мотивирани личности со желба за професионален успех;
 • Фокусирани кон остварување и надминување на зададените продажни цели на дневно ниво;
 • Личности со добри комуникациски и преговарачки способниости;
 • Искуство во продажба ќе се смета за предност
 • Способни за индивидуална и тимска работа;
 • Со основно познавање од областа на компјутерско работење (MS Office)
 
Ви нудиме:
 • Обука за продажба од ТОП професионалци и понатамошно усовршување;
 • Можност за надпросечна заработувачка базирана на лични перформанси;
 • Флексибилно работно време
 • Можност за понатамошна кариера во Македонски Телеком АД Скопје.
 
Доколку сакаш да станеш дел од успешен продажен тим составен од професионалци, испрати твое CV на konkurs@zk.mk најдоцна до Петок 15-ти Декември или пријави се веднаш на преку овој формулар.

До денеска винските визби треба да им ја платат на лозарите првата рата од 20 проценти за купеното грозје. Според Законот, исплатата е на три рати во рок од ...
сите 4 | | | веќе видена

Дениса и Самир Мешан иако живееле во странство, се вратиле во Бугојно во БиХ и почнале бизнис со пекарство. За кратко време работата добро им тргнала. „На ...
| | веќе видена

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи