Делициа

ПаркингКлиматизираноПлаќање со кредитни картичкиДостава

  • Адреса: Финска 185
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7429 км
  • Локација: близу пазарчето во Ченто, до месарницата Мега

  • Телефон 2: 02 2533555
  • Работно време: Пон - Саб од 06:00 до 22:00
    Нед од 07:30 до 22:00Слика од локација

Фото и видео галерија

Делициа е продолжение на една успешна 25 годишна традиција во работењето со храна, односно угостителството и дел од брендот Ханибал. Во Делициа за Вас ги имаме највкусните торти, колачи, леб и бели пецива со бесплатан достава низ Скопје. Ние сме посветени на правење на торти и колачиња кои се подеднакво вкусни и декорирани со прецизност.

Нашето долгогодишно искуство во угостителството и кетеринг услуги во 2013 година го збогативме со уште еден сегмент, производството на торти и колачи, леб и бели пецива. Оттогаш поминаа скоро три години во кои се повеќе растевме и ја градевме довербата кај нашите потрошувачи, а нашите слаткарски и пекарски производи станаа синоним за нешто вкусно (анг. delicious). Така во 2016 година овој сегмент го ребрендиравме во ДЕЛИЦИА.

За нас е најважно да ги исполниме Вашите очекувања и затоа сме отворени да ги слушнеме Вашите барања и идеи. Чувствувајте се слободни да нé контактирате во секое време, а ние ќе се обидеме да Ви одговориме во најбрзо што можеме.
**Вршиме бесплатна достава низ целиот град!
повеќе
Цена со ДДВ:420 ден.

Коктел посни колачиња (1кг)

Цена со ДДВ:170 ден.

Лиснати путер кифлички (1кг)

Цена со ДДВ:880 ден.

Торта - 30 парчиња

Цена со ДДВ:360 ден.

Торта (шнит) - 12 парчиња

Цена со ДДВ:500 ден.

Падобранци (1кг.)


Видете ги нашите производи на
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинка


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи