Д-р Светлана Смугреска


  • Адреса: Бранко Заревски (Димитрије Чуповски) б.б.
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7434 км
  • Локација: поликлиника Драчево

  • Телефон 2: 02 2791001
  • Работно време: Пон - Пет од 08:00 до 20:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/trans{mk}logo_1650371294_34.png?t=true&w=300&h=300


ШТО НУДИМЕ

Во ПЗУ Ординација по педијатрија Д-р Светлана Смугреска обезбедуваме сеопфатна и индивидуализирана грижа за целиот развој на детето, од раѓање до завршување на растот. Нашата медицинска услуги покриваат различни специјалности и пристап:


Консултации и дијагноза

Нашите специјалисти за педијатрија го анализираат секој случај, собираат анамнезата на детето и поставуваат дијагнози.


Прегледи и контроли

Педијатриската грижа се спроведува и на здрави деца со цел да се зајакнат превентивните мерки во текот на детството и во случај на болести. Поради тоа, следењето, контролата и прегледите од есенцијално значење во процесот на раст и развој на детето.


Медицински сертификати

Обезбедуваме лекарски уверенија за здрави и болни деца барани од училиштата и институциите, по повод спортски настани, патувања, посебни ситуации итн.
повеќе
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи