Д-р Налетоски

ПаркингДозволено за миленичињаРаботиме 6 дена во неделатаWi-Fi Зона

  • Адреса: ул.1244, нас.Ѓорче Петров 36
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈7420 км
  • Локација: на семафорите пред новото пазарче Ѓорче, до Кам Маркет

  • Телефон 2: 075 246611
  • Работно време: Пон - Пет од 09:00 до 20:00
    Саб од 09:00 до 14:00

//1050864291.rsc.cdn77.org/sites/zk/docs/be705b45fcb264b118ce88ecb9fc1f82.jpg?t=true&w=300&h=300


Слика од локација

Фото и видео галерија

Д-р Налетоски
Д-р Налетоски е ветеринарна амбуланта која ги врши следите услуги:

• Клинички прегледи и терапија
• Вакцинации, дехелминтизации
• Хируршки интервенции
• Обработка на рани
• Козметички операции
• Цревна ресекција (страни тела, случајни или повреди од лов)
• Стерилизација и кастрации
• Лекување од кила
• Хирургија на желудник
• Простатектомија
• Цистомија
• Уретромија
• Дентални заболувања
• Чистење на забен камен
• Отолошки заболувања
• Офтамолошки заболувања
• Репродуктивни пореметувања
• Вештачко осеменување
• Паразитски испитувања
• Дерматолошки заболувања
• Храна, витамини и минерали
• Продавница за миленици
• Бесплатни ветеринарни совети

• ХЕМАТОМИЈА:
ERY, LEU, HGB, PCV, MCV, MCH, MCHC, PLT.

• БИОХЕМИЈА (Спектрофотометрија)
ALT, AST, AP, CK, g-GT, BIL-total, BIL-Direct, TOTAL-PROTEINS, АЛБУМИНИ, КРЕАТИНИН, УРЕА , ГЛУКОЗА, ФОСФОР-неоргански, КАЛЦИУМ, ХЛОР, МАГНЕЗИУМ, ЈОД . Резултатите од биохемискиот профил се под постојана квалитетна контрола која вклучува проценка по вообичаени стандарди.

• АНАЛИЗА НА УРИНА:
Леукоцити, Нитрити , pH, Конкретен гравидитет, Протеини, Глукоза, Кетонски тела, Уробилиноген, Билирубин, Крв, Креатинин, Уреа

• КРВНА ПРОЦЕНКА:
За порценка на еритроцитни болести, леукоцитна формула и други болести кои се откриваат со проста крвна анализа.

• АНТИБИОТСКИ ТЕСТ:
Користејќи групна култивација се отркива адекватниот антибактериски лек. Тестот вклучува 14 анибактериски лекови кои вообичаено се користат во праксата, плус 7 помалку користени лекови за отпорни бактерии.

• КОПРОЛОШКА АНАЛИЗА:
Откривање на паразитски јајца во фецесот на животните користејќи техники на седиментација и флоатација.
повеќе
Слика од локација
Мапа

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи