Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Прилеп
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Цркви - православни
 • Гробишта и капели
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Цркви - православни во Прилеп

Свети Спас


 • Адреса: с.Долнени
 • Место: Прилеп

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Свето Благовештение


 • Адреса: Александар Македонски б.б.
 • Место: Прилеп
 • Оддалеченст: ≈7903 км
 • Работно време: Пон - Нед од 06:00 до 18:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Димитрија


 • Адреса: Благоја Шукуроски б.б.
 • Место: Прилеп
 • Оддалеченст: ≈7900 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Димитрија


 • Адреса: Филип Втори б.б. (Маршал Тито), с.Кривогаштани
 • Место: Прилеп
 • Оддалеченст: ≈7887 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Кирил и Методиј


 • Адреса: Архиепископ Доситеј б.б.
 • Место: Прилеп
 • Оддалеченст: ≈7902 км
 • Работно време: Пон - Нед од 06:30 до 18:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Константин и Елена


 • Адреса: Панко Брашнаров б.б.
 • Место: Прилеп
 • Оддалеченст: ≈7902 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Наум Охридски


 • Адреса: Цар Самоил б.б.
 • Место: Прилеп
 • Оддалеченст: ≈7903 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Никола


 • Адреса: с.Варош
 • Место: Прилеп
 • Оддалеченст: ≈7900 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Никола


 • Адреса: Гоце Делчев б.б., Кривогаштани
 • Место: Прилеп
 • Оддалеченст: ≈7888 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Никола


 • Адреса: с.Лажани
 • Место: Прилеп
 • Оддалеченст: ≈7880 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Пантелејмон


 • Адреса: с.Обршани
 • Место: Прилеп

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Пантелејмон


 • Адреса: Трајко Тарцан б.б.
 • Место: Прилеп
 • Оддалеченст: ≈7903 км
 • Работно време: Пон - Нед од 00:00 до 00:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Петар и Павле


 • Адреса: Борка Лопач б.б.
 • Место: Прилеп
 • Оддалеченст: ≈7900 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Петка Римјанка


 • Адреса: Браќа Миладиновци б.б.
 • Место: Прилеп
 • Оддалеченст: ≈7901 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Преображение


 • Адреса: Републиканска 24
 • Место: Прилеп
 • Оддалеченст: ≈7902 км
 • Работно време: Пон - Нед од 06:00 до 18:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Пречиста


 • Адреса: Маршал Тито б.б., с.Кривогаштани
 • Место: Прилеп
 • Оддалеченст: ≈7888 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Пречиста Богородица


 • Адреса: Борка Лопач б.б.
 • Место: Прилеп
 • Оддалеченст: ≈7900 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Теодор Тирон


 • Адреса: Филип Втори б.б., (Маршал Тито) с.Кривогаштани
 • Место: Прилеп
 • Оддалеченст: ≈7888 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.Троица


 • Адреса: с.Ропотово
 • Место: Прилеп
 • Оддалеченст: ≈7883 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Мапа

Италијанскиот регулатор за авиосообраќај соопшти дека успеал да убеди четири нискобуџетни авиокомпании, вклучувајќи ги и ирската „Рајанер“ и британскиот ...
сите 7 | | | веќе видена

Пад од 4,1 отсто во 2020 година, поголем од претходната проекција, и раст на јавниот долг, кој најверојатно ќе надмине 61 процент од бруто-домашниот производ ...
сите 120 | | | веќе видена

Народната банка склучи договор за соработка со Европската централна банка (ЕЦБ) во сферата на заштитата на банкнотите во евра од фалсификување. Со ова, велат ...
сите 104 | | | веќе видена

Македонска компанија од сферата на образованието базирано на потребите на индустријата, по пет години од своето постоење во земјава се шири во Европа, поточно ...
сите 20 | | | веќе видена

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи