Пребарувањето е оптимизирано за Тетово

Подредување по

 • Термин
 • Растојание
 • Популарност
 • Рејтинг

Филтер по градови

 • Битола
 • Охрид
 • Струга
 • Скопје
 • Штип
 • Кичево
 • Тетово
 • Дебар
 • Македонски Брод
 • Струмица
 • Прилеп
 • Велес
 • Маврово
 • Виница
 • Кочани
 • Куманово
 • Кавадарци
 • Крушево
 • Гевгелија
 • Свети Николе
Повеќе филтриПомалку филтри

Филтер по дејности

 • Цркви - православни
 • Манастири
 • Верски заедници
 • Гробишта и капели
Повеќе филтриПомалку филтри

Радиус (100км)

За пребарувањето...

Цркви - православни

АБВГДЃЕЖЗЅИЈКЛЉМНЊОПРСТЌУФХЦЧЏШ

Св. Петка


 • Адреса: с.Истибања
 • Место: Виница
 • Оддалеченст: ≈7928 км
 • Работно време: Пон - Нед од 07:00 до 17:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св. Преподобна Параскева


 • Адреса: Цветан Димов б.б.
 • Место: Кавадарци

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св. Цар Константин и Царица Елена


 • Адреса: Балканска б.б.
 • Место: Штип
 • Оддалеченст: ≈7917 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Св.15 Тивериополски маченици


 • Адреса: Славчо Стојменовски б.б.
 • Место: Струмица
 • Оддалеченст: ≈7970 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Сите Свети


 • Адреса: с.Лешани
 • Место: Дебар
 • Оддалеченст: ≈7859 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Соборен храм Св. Климент Охридски


 • Адреса: Сремски Фронт
 • Место: Штип
 • Оддалеченст: ≈7919 км
 • Работно време: Пон - Нед од 07:00 до 19:00

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Струмичка Православна Епархија


 • Адреса: манастир Св.Леонтиј-Водача 81
 • Место: Струмица
 • Оддалеченст: ≈7965 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Успение на Пресвета Богородица


 • Адреса: с.Волино
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈7855 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Успение на Пресвета Богородица


 • Адреса: с.Скребатно
 • Место: Охрид
 • Оддалеченст: ≈8032 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Успение на Пресвета Богородица


 • Адреса: с.Бороец
 • Место: Струга
 • Оддалеченст: ≈7841 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Успение на Пресвета Богородица


 • Адреса: с.Горна Белица
 • Место: Струга
 • Оддалеченст: ≈7842 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Успение на Пресвета Богородица


 • Адреса: с.Дрслајца
 • Место: Струга
 • Оддалеченст: ≈7852 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Успение на Пресвета Богородица


 • Адреса: с.Кленоец
 • Место: Кичево

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Успение на Пресвета Богородица


 • Адреса: с.Гари
 • Место: Дебар
 • Оддалеченст: ≈7833 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Успение на Пресвета Богородица


 • Адреса: с.Модрич
 • Место: Дебар

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Успение на Пресвета Богородица


 • Адреса: с.Јанче
 • Место: Маврово
 • Оддалеченст: ≈7824 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Успение на Пресвета Богородица


 • Адреса: с.Сенце
 • Место: Маврово
 • Оддалеченст: ≈7819 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Успение на Пресвета Богородица


 • Адреса: Димитар Влахов 1
 • Место: Гостивар
 • Оддалеченст: ≈7830 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Успение на Пресвета Богородица


 • Адреса: с.Драгожани
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7900 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png

Успение на Пресвета Богородица


 • Адреса: с.Паралово
 • Место: Битола
 • Оддалеченст: ≈7922 км

/sites/zk/templates/responsive/img/logo-mk-inner.png
Мапа

Кога Британецот Колин Ор (40) преку веб-страница за запознавање ја запозна Украинката Олга Марченко, тој помислил дека тоа е љубовта на неговиот живот. Тој ...
сите 3 | | | веќе видена

Фејсбук статус на Кристина Ампева од „Гласен Текстилец“ : Од март месец, (уствари 4 години наназад, но ајде за тоа другпат) збориме, пишуваме, молиме, немојте ...
сите 2 | | | веќе видена

Хуавеј, водечки глобален снабдувач на инфраструктура и паметни уреди за информатичко комуникациската технологија (ИКТ), е возбуден да го сподели фактот дека ...
сите 20 | | | веќе видена
 

Логирај се на Златна Книга

Корисничко имеЛозинкаНов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи