Радиус (100км)

 БИЗНИС

Турската лира падна за дури 1 отсто, а акциите паднаа за 4 отсто, откако американската Мудис го намали кредитниот рејтинг на Турција на статус „смет”. Лирата ...
сите 24 | | | веќе видена

Дијалог, транспарентност и отчетност од здружението за авторски и музички права кое наплаќа користење на авторска музика, побара денеска бизнис заедницата. ...
сите 22 | | | веќе видена

Владата бара од домашните кредитори нов заем. Вкупно 10,8 милиони евра утре планира да ги обезбеди преку аукција на државни хартии од вредност. Дел од парите ...
сите 14 | | | веќе видена

next
Daily.MK

Логирај се на Златна Книга

Логираните корисници користат бенефити од купони за попуст, контакт со бизниси, листа на омилени места, коментари, оцени и друго.

Корисничко име:Лозинка:


Нов корисник? | Заборавена лозинка? | Откажи